StalStalowaWola.pl Aktualności
Trwa budowa PCPN
Napisał: doktor. Dnia 2019-01-29r 10:31

W Stalowej Woli trwa budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej na ulicy Hutniczej. Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2019 roku.

Obecnie jak poinformował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny warunki pogodowe sprzyjają pracom wykończeniowym wewnątrz obiektów, gdzie trwają prace instalacyjne. "W monecie poprawy pogody prace będą wznowione na terenie boisk bocznych oraz boiska z pneumatyczną powłoką. Mam nadzieje, że aura niebawem pozwoli rozpocząć te prace" - stwierdził prezydent. Przed nadejściem obfitych opadów śniegu ekipa budowlana zdążyła zamontować oświetlenie na płycie głównej.

Niebawem rozpocznie się też rozbiórka budynku socjalno-szatniowego na terenie stadionu piłkarskiego. Roboty wyburzeniowe oraz utylizację pozostałości wykona firma z Mielca za kwotę 79 950,00 złotych.

Przypomnijmy, że Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej obejmuje przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej o wymiarach 68m x 105m wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem, piłkochwytami i wyposażeniem, zgodnie z obowiązującymi przepisami UEFA i PZPN. Budowę trybuny zachodniej (głównej) z zapleczem szatniowo - sportowym, pawilonu kasowego, budynku gastronomiczno - sanitarnego, budynku depozytu, 2 boisk treningowych do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej, boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z halą pneumatyczną, stacji TRAFO, tablicy wyników na płycie głównej oraz zmianę lokalizacji istniejącej tablicy wyników, ogrodzenia, parkingów i ciągów komunikacyjnych.

W Centrum miałaby trenować młodzież kadry piłki nożnej podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego PZPN-u oraz kluby z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionu południowo - wschodniego gdzie takich ośrodków nie ma.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej 15 milionów złotych, przy 22 milionowym wkładzie własnym gminy.

źródło: stalowka.net
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 5. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Błękitni Stargard Błękitni Stargard
Data spotkania: 21 sierpnia 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, 4. kolejka
Herb Bytovia Bytów Bytovia Bytów
4:1
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 17 sierpnia 2019, g. 18:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news