StalStalowaWola.pl Aktualności
Porażka w Łęcznej
Napisał: doktor. Dnia 2018-10-28r 10:29

Po dwóch efektownych wygranych piłkarzom Stali Stalowa Wola przyszło przełknąć gorycz porażki. Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego przegrali z Górnikiem Łęczna 0:2.

Mecz od początku był rozgrywany w strugach deszczu. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy w 10. minucie mogli otworzyć wynik spotkania. Jednak po strzale Dawida Dzięgielewskiego piłka odbiła się od słupka bramki gości.

Stal z kolei stworzyła dwie dobre sytuacje. Po dwóch kwadransach gry kąśliwie uderzał Michał Trąbka. Natomiast kilka minut później nad poprzeczką główkował Sebastian Łętocha. W odpowiedzi z dystansu uderzał Patryk Szysz, ale jego strzał został zablokowany. Niedługo potem sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

W drugiej połowie zarówno gospodarze, jak i przyjezdni mieli swoje sytuacje, ale długo żaden ze strzałów nie chciał znaleźć drogi do bramki. Aż do 65. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Wojciechowski. Napastnik Górnika przechytrzył defensywę rywali i trafił do siatki dość szczęśliwie, ale mógł się cieszyć się z siódmego gola w tym sezonie.

Pięć minut później podwyższyć prowadzenie dla zielono-czarnych mógł wprowadzony z ławki Mohamed Essam, jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Zaraz potem dobrym refleksem po strzale gości z dystansu popisał się Patryk Rojek. Stal miała jeszcze inne okazje bramkowe, ale ostatecznie to łęcznianie trafili na 2:0. W 83. minucie, po ładnej akcji całego zespołu, Essam podał do Szysza, wychowanek Górnika uderzył na bramkę, jego strzał obronił co prawda Łukasz Konefał, jednak piłka trafiła pod nogi Wojciechowskiego, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 - Wojciechowski 65'
2:0 - Wojciechowski 83'

Górnik: Rojek - Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Pisarczuk (82' Korczakowski), Tymosiak, Łuszkiewicz, Dzięgielewski (59' Essam), Szysz, Wojciechowski.

Stal: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok (88' Szifer), Mroziński, Mistrzyk (75' Kitliński), Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski.

Żółte kartki: Łuszkiewicz - Kitliński, Janiszewski.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 1167.

źródło: własne/kurierlubelski.pl