StalStalowaWola.pl Aktualności
Solidna defensywa Stali
Napisał: doktor. Dnia 2018-10-24r 13:38

Nasi piłkarze w drugim spotkaniu z rzędu nie stracili gola. Po zwycięstwie 4:0 z Rozwojem Katowice teraz zielono-czarni pokonali na wyjeździe 2:0 Znicz Pruszków.

Nasza "Stalówka" pnie się w ligowej tabeli. Cieszy również fakt, że drużyna nie tylko strzela sporo goli (już 25 - lepszy pod tym względem jest tylko liderujący Widzew Łódź), ale i w ostatnich dwóch spotkaniach nie pozwoliła rywalowi na to, aby ten umieścił piłkę w naszej bramce.

"Forma drużyny cały czas rośnie i z tego też jesteśmy bardzo zadowoleni. Cieszy mnie również fakt, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu i nie straciliśmy bramki ze stałego fragmentu gry, bo to też jest trochę taka nasza pięta Achillesowa. Pracujemy nad tym, żeby to usprawnić, żeby to lepiej działało. Miejmy nadzieję, że to był pierwszy efekt tej pracy" - mówił po meczu z Rozwojem Katowice Wojciech Fabianowski.

Słowa trenera potwierdziły się w spotkaniu w Pruszkowie, gdzie Stal pokonała miejscowy 2:0 Znicz. "Jeżeli chodzi o naszą grę, to szczególnie w pierwszej połowie meczu Znicz nie miał praktycznie żadnego argumentu poza strzałem z dystansu, po którym piłka obiła słupek naszej bramki. Przez pierwsze 45 minut operowaliśmy futbolówką, stwarzaliśmy sobie dogodne sytuację do strzelenia bramki i taka okazja się w końcu nadarzyła. Co prawda z rzutu karnego, ale to również był owoc naszej dobrej gry, gdzie Michał Trąbka zerwał się do kontrataku po rzucie różnym przeciwnika, przebiegł kilkadziesiąt dobrych metrów, a rywal zatrzymywał go nieprzepisowo we własnym polu karnym" - mówił po tym spotkaniu Adam Waszkiewicz.

"W drugiej połowie gospodarze bardziej postawili na ofensywę i odrabianie strat, ale graliśmy mądrze jako cały zespół w grze defensywnej odgryzając się co chwila kontratakami. Jedną z takich właśnie akcji zdobyliśmy bramkę na 2:0. Ostatnie minuty należały do Znicza, gdyż desperacko chcieli odrobić stratę bramkową rzucając wszystko na jedno kartę i spychając nas mocno do defensywy" - dodał obrońca.

Stal w Pruszkowie zdobyła jednak cenne trzy punkty i - co jest powodem do zadowolenia przede wszystkim obrońców i bramkarza - nie straciła gola. "Mądra gra w obronie pozwoliła przeciwstawić się atakom drużynie gospodarzy. Mnie jako obrońcę cieszy bardzo, że jest to drugi mecz, gdzie nie straciliśmy bramki" - stwierdził piłkarz.

Ostatnie dwa zwycięstwa poprawiły sytuację "Stalówki" w ligowej tabeli i napawają dobrym nastrojem przed kolejnymi spotkaniami. "Znicz jest solidnym zespołem i na pewno takie punkty po dobrej grze cieszą jeszcze bardziej. Jesteśmy optymistycznie nastawieni na kolejne mecze, ponieważ takie spotkania budują najbardziej" - podsumował Waszkiewicz.

źródło: Stal PSA facebook
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news