Stal wygrywa w Pruszkowie!
Napisał: Varta1938. Dnia 2018-10-18r 20:56

Stal Stalowa Wola pokonała 2:0 zespół Znicza Pruszków w wyjazdowym meczu 15. kolejki II ligi. Zielono-czarni awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania, to wzajemne badanie przeciwnika. Pierwsi okazję na zdobycie gola mieli gospodarze, a konkretnie Dariusz Zjawiński, którego strzał po długim rogu trafił jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Doriana Frątczaka. Na odpowiedź zielono-czarnych nie trzeba było długo czekać. Po wyprowadzonym kontrataku we własnym polu karnym faulował Marcin Rackiewicz i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Adrian Dziubiński, dla którego było to ósme trafienie w siódmym meczu. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Adriana Dziubińskiego świetnym podaniem obsłużył Piotr Mroziński, aczkolwiek tym razem golkiper Znicza okazał się górą w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie podopieczni Wojciecha Fabianowskiego i Pawła Wtorka. Po dośrodkowaniu w szesnastkę z półwoleja uderzył Piotr Mrozińskiego, którego strzał wylądował na poprzeczce. Oskrzydlająca akcja gospodarzy z 59. minuty spotkania powinna zakończyć się bramką. Po wrzutce z prawej strony boiska dobrze na bliższy słupek zbiegł Marcin Rackiewicz, a jego uderzenie głową trafiło jedynie w słupek. Sześć minut później prostopadłe podanie otrzymał Sebastian Łętocha, który znajdował się na ofsajdzie, ale gracz Stali zachował się mądrze pozostawiając ją biegnącemu Adrianowi Dziubińskiemu. Z bramki wybiegł próbujący ratować sytuację PIotr Misztal, aczkolwiek minął się z futbolówką, a reszta okazała się tylko formalnością. Adrian Dziubiński podał do Sebastiana Łętochy, a ten umieścił piłkę w pustej bramce i na tablicy świetlnej mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie. Na osiem minut przed końcem spotkania do piłki przy stałym fragmencie gry podszedł Piotr Mroziński, aczkolwiek jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką.

Duet Wojciech Fabianowski i Paweł Wtorek po przejęciu sterów nad drużynę zdobyli 13 punktów na 18 możliwych.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
0:1 - Adrian Dziubiński 31 (k)'
0:2 - Sebastian Łętocha 65'

Znicz: 12. Piotr Misztal - 4. Marcin Bochenek, 6. Piotr Klepczarek, 8. Mateusz Długołęcki, 19. Marcin Rackiewicz - 21. Paweł Tarnowski (63, 22. Jakub Kabala), 15. Przemysław Kocot (78, 10. Maciej Machalski), 18. Adrian Małachowski, 7. Arkadiusz Pyrka (67, 17. Bartłomiej Faliszewski), 13. Patryk Kubicki (89, 3. Jakub Zagórski) - 9. Dariusz Zjawiński.

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz, 26. Grzegorz Janiszewski, 24. Fryderyk Stasiak, 16. Bartosz Sobotka - 20. Szymon Jopek (72, 22. Tomasz Żyliński), 10. Piotr Mroziński, 13. Przemysław Stelmach, 23. Adrian Dziubiński (83, 8. Robert Dadok), 6. Michał Trąbka (90, 11. Filip Szifer) - 5. Sebastian Łętocha (79, 9. Michał Kitliński).

Żółte kartki: Kocot - Jopek, Waszkiewicz, Stelmach.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).