Remis z Ruchem
Napisał: Varta1938. Dnia 2018-09-15r 18:03

Po zaciętym pojedynku w Boguchwale Stal Stalowa Wola remisuje 2-2 z Ruchem Chorzów. Bramki dla gospodarzy strzelili Adrian Dziubiński i Grzegorz Janiszewski. Dla gości dwukrotnie trafił Artur Balicki

Pierwszy kwadrans spotkania był wzajemnym badaniem się rywali. W 19. minucie meczu po uderzeniu piłki z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od słupka po czym trafiła pod nogi Wojciecha Kędziora, który chybił z bliskiej odległości. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo Adrian Dziubińśki wbiegł po niespełna minucie w "szesnastkę" Ruchu i uderzył obok bramki strzeżonej przez Lecha. Pięć minut później na tablicy świetlnej mieliśmy już rezultat 1-0 dla Stali. Świetnie obrońcom urwał się Adrian Dziubiński, który znalażł się sam na sam z Kamilem Lechem. Napastnik Stali nie dał żadnych szans golkiperowi goóści strzałem w prawy róg bramki.

Po zmianie stron obudzili się podopieczni Dariusza Fornalaka, ponieważ w 50. minucie mieliśmy rezultat remisowy. Przepięknym trafieniem popisał się Artur Balicki, który strzałem przewrotką nie dał żadnych szans Łukaszowi Konefałowi.  W 62. minucie meczu pojawił się na boisku Robert Dadok, dzięki jego wejściu zdecydowanie ożywiła się gra Stali. Efektem tego było niebiezpieczne uderzenie w 71. minucie gracza Stali i cudownie interweniował Kamil Lech. Dziewięć minut później ponownie niezłą obroną popisał goalkipeer Ruchu. Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego dopięli swego w 83. minucie, kiedy to wrzutką w pole karne popisał się Bartosz Sobotka, a akcję wykończył Grzegorz Janiszewski.  Ruch jak się okazało nie powiedział ostatniego słowa i na dwie minuty przed koncem regulaminowego czasu gry doprowadził do remisu, a na listę strzelców ponownie wpisał się Artur Balicki.

Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów 2:2 (1:0)
1:0 - Adrian Dziubiński 25'
1:1 - Artur Balicki 50'
2:1 - Grzegorz Janiszewski 84'
2:2 - Artur Balicki 88'

Stal: 12. Łukasz Konefał - 2. Adam Waszkiewicz, 26. Grzegorz Janiszewski, 24. Fryderyk Stasiak, 16. Bartosz Sobotka, 14. Michał Mistrzyk (89, 20. Szymon Jopek), 10. Piotr Mroziński, 13. Przemysław Stelmach, 6. Michał Trąbka (69, 22. Tomasz Żyliński), 23. Adrian Dziubiński (63, 8. Robert Dadok), 9. Michał Kitliński (63, 7. Andrzej Trubeha).

Ruch: 94. Kamil Lech - 18. Lukáš Ďuriška, 32. Robert Obst, 73. Bartłomiej Kulejewski, 14. Mateusz Bartolewski, 87. Jakub Kowalski (71, 27. Bartosz Nowakowski), 17. Maciej Urbańczyk, 10. Mateusz Bogusz, 11. Tomasz Podgórski (85, 7. Bartłomiej Wdowik), 34. Artur Balicki, 24. Wojciech Kędziora (64, 33. Piotr Giel).

Żółte kartki: Mistrzyk, Trubeha, Stelmach - Balicki, Bogusz, Obst.

Czerwona kartka: Andrzej Trubeha (87. minuta, Stal, za drugą żółtą).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

źródło: Jarek Jurkiewicz/90minut.pl