StalStalowaWola.pl Aktualności
Sześć minut, które pogrążyło Stal!
Napisał: Varta1938. Dnia 2018-08-25r 18:49

Stal Stalowa Wola przegrała swoje trzecie spotkanie z rzędu. Po porażkach z Błękitnymi, Pogonią Siedlce przyszłą bardzo przykra porażka w derbach z Siarką Tarnobrzeg 3-0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się był kapitan Stali - Adrian Gębalski.

Spotkanie mogło rozpocząć się od mocnego uderzenia tarnobrzeskiej Siarki, kiedy to atakowany stoper Stali przez Adriana Gębalskiego odegrał do naszego bramkarza i mogliśmy zostać świadkami kuriozalnej bramki, aczkolwiek futbolówka przeleciała minimalnie obok lewego słupka. Pierwszą składną akcję zielono-czarni przeprowadzili w 8. minucie meczu, kiedy to zza pola karnego uderzył Sebastian Łętocha, aczkolwiek zbyt lekko, aby zaskoczyć Krupe. W 11. minucie podopieczni Krzysztofa Łętocha mieli rzut wolny z około 25. metra. Do futbolówki podszedł nie kto inny jak Adrian Dziubiński, który pomylił się o milimetry. Osiem minut później obroną gości zakręcił Adrian Gębalski, który uderzył z jedenastego metra nie dając żadnych szans Dorianowi Frątczakowi. Nie minęło wiele czasu, a już było 2-0 dla Siarki po przepięknym trafieniu zza ?szesnastki? Dawida Kubowicza. W przeciągu dziesięciu minut straciliśmy trzy gole. Ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Gębalski, który uprzedził naszego obrońcę i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu po wrzutce z prawej strony boiska. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy z około 25. metra uderzył niebezpiecznie Tomasz ŻylińskiKrystian Krupa.

Po zmianie stron z boiska zszedł Robert Dadok, a w jego miejsce pojawił się wczorajszy jubilat Piotr Mroziński. W 59. minucie spotkania sprzed ?szesnastki? uderzył niebezpiecznie Michał Trąbka, którego uderzenie przeleciała dobry metr nad bramką Krystian Krupa. Pięć minut później prawym skrzydłem popędził ponownie  Michał Trąbka, który wystawił futbolówkę do wbiegającego Tomasza Żylińskiego, który zbyt mocno odchylił się do uderzenia i znacznie chybił nad poprzeczką. Na dwadzieścia minut przed końcem stały fragment gry i uderzeniem wprost w dłonie golkipera Siarki popisał się Adrian Dziubiński. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędzia główny spotkania Łukasz Kuźma ukarał Kacpra Czajkowskiego czerwoną kartkę po jego faulu na Mateusza Janeczko, który wychodził na czystą pozycję. Do końca spotkania do notesu sędziego trafił jeszcze Piotr Mroziński i Andrzej Trubeha. Nasz zespół kończył mecz w dziewiątkę, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany Andrzej Trubeha, a u gospodarzy drugą żółtą kartką został ukarany Kacper Maik. W ostatniej minucie mieliśmy szansę na honorwe trafienie, lecz Szymon Jopek trafił w poprzeczkę.

Kolejne spotkanie będziemy rozgrywali z Radomiakiem Radom 1 września tj. sobota o godzinie 17:00.

źródło: Jarek Jurkiewicz/ fot. Radek Kuśmierz