StalStalowaWola.pl Aktualności
Raz, dwa, trzy i Stalowa Wola miastem liderem!
Napisał: Varta1938. Dnia 2018-08-12r 03:02

Do Boguchwały, gdzie nasz zespół rozgrywa spotkania w roli gospodarza przyjechał utytułowany Widzew Łódź, jednak to po po końcowym gwizdku podopieczni Krzysztofa Łętochy cieszyli się ze zwycięstwa i zgarnięcia kompletu punktów. W dodatku zielono-czarni po czterech kolejkach są na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął na wzajemnym badaniu terenu, W 17. minucie meczu świetną piłkę otrzymał Mateusz Michalski, który znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy, ale tym razem “nasza jedynka” pokazała się ze świetnej strony i Dorian Frątczak okazał się w tej batalii górą. Podopieczni Krzysztofa Łętochy nie byli skłonni oddawać inicjatywy, bo już dwie minuty później Robert Dadok znalazł się sam na sam z Patrykiem Wolańskim, jednak tutaj również górą okazał się golkiper. Na kwadrans przed przerwą świetne prostopadłe podanie Adriana Dziubińskiego na bramkę próbował zamienić Robert Dadok, aczkolwiek futbolówka minęła słupek Widzewa. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy na uderzenie pokusił się Marek Zuziak z około 25. metra, jednakże Dorian Frątczak w pierwszej połowie bronił jak w transie.

Po zmianie stron drużyną bardziej aktywną byli łodzianie, którzy próbowali wyjść na prowadzenie w 51. minucie spotkania po strzale w bliższy słupek Mateusza Michalskiego, ale ponownie górą z tego starcia wyszedł Dorian Frątczak. Kiedy wszyscy tak naprawdę czekali na bramkę dla RTS-u ujrzeliśmy najprawdopodobniej bramkę kolejki wykonaniu Roberta Dadoka, który po zagraniu z narożnika pola karnego Adriana Dziubińskiego złożył się do strzału nożycami nie dając żadnych szans Patrykowi Wolańskiemu. W 71. minucie spotkania po fatalnym podaniu Damiana Paszlińskiego, z groźnym kontratakiem wyszli zielono-czarni. Świetnie piłkę na prawą stronę boiska zagrał Michał Trąbka, a całą akcję wykończył Robert Dadok i na tablicy wyników mieliśmy już rezultat 2:0. Nie upłynęło dobrze kolejne trzy minuty spotkania, a miejscowi ponownie “ugryźli”. Świetną piłkę na skraju “szesnastki” otrzymał Michał Trąbka, który próbował uderzać w prawy róg bramki gości, jednak futbolówka po rykoszecie od nogi Sebastiana Zielenieckiego poleciała w przeciwległy słupek myląc całkowicie próbującego ratować całą sytuację Patryka Wolańskiego i tym samym podopieczni Radosława Mroczkowskiego odnieśli pierwszą porażkę na drugoligowym froncie, a Stal zasłużenie odniosła zwycięstwo.

źródło: Jarek Jurkiewicz / fot. Radek Kuśmierz