StalStalowaWola.pl Aktualności
Ciężko wskazać faworyta
Napisał: doktor. Dnia 2018-08-11r 11:28

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola będzie chciała pokrzyżować plany Widzewa, pokonując go w Boguchwale.

O planie na to spotkanie, a także sytuacji kadrowej i infrastrukturalnej w „Stalówce” porozmawialiśmy z trenerem Krzysztofem Łętochą.

– Co się stało latem w klubie? Raz pan odchodził, raz wracał na ławkę trenerską.
"To już poza nami. Liga ruszyła i nie ma o czym mówić. Były pewne zawirowania, ale nie chcę już do tego wracać. Po co szukać sensacji na siłę?"

– Jest pan szkoleniowiec Stali, ale meczów w Stalowej Woli rozgrywać nie może.
"Wiele klubów przez to przechodziło. Trwa inwestycja w Stalowej Woli i dlatego jesteśmy zmuszeni posiłkować się innym stadionem. Najbliższy obiekt, jaki mogliśmy wynająć, jest właśnie w Boguchwale. Pół roku graliśmy w Rzeszowie, teraz tam. Jednak jeśli chce się mieć piękny stadion, trzeba się przemęczyć."

– Ciężko jest grać poza domem?
"Kto nigdy nie miał takiego okresu gier na wyjeździe, tego nie zrozumie. Musimy się do tego przyzwyczaić. W Boguchwale graliśmy już kilka meczów, a wiosną 2019 chcemy rozegrać pierwszy mecz na naszym obiekcie."

– W środowym meczu pucharowym spotkała was niemiła niespodzianka. Przegraliście tzw. wygrany mecz. Co się stało?
"W tym meczu zagrali zawodnicy, którzy ostatnio występowali w mniejszym wymiarze czasowym. Przed sezonem rozegraliśmy tylko dwa mecze sparingowe i ci chłopcy, którzy z nami trenują, musieli mieć możliwość zaliczenia spotkania. Zrobiliśmy dzięki temu także przegląd kadry. Prowadziliśmy 2:0, a przegraliśmy 2:3. Szkoda, bo mimo wszystko graliśmy po to, żeby awansować dalej."

– W waszym zespole próżno szukać głośnych nazwisk. Może poza Piotrem Mrozińskim, który grał w Widzewie.
"Poszliśmy w kierunku szukania piłkarzy z rejonu Podkarpacia. Piotrek Mroziński, o którym pan mówi, też pochodzi z okolic Mielca. Tymi zawodnikami próbujemy budować kadrę na II ligę."

– Pamięta pan potyczki przeciwko Widzewowi jeszcze w roli piłkarza?
"To było tak dawno… Teraz piłka wygląda już zupełnie inaczej. Niemniej grając przeciwko Widzewowi było zawsze miło. Miałem przyjemność wystąpić na starym stadionie w Łodzi, a teraz jest nowy, przepiękny obiekt. W grudniu będziemy mieli okazję go odwiedzić."

– Znalazłem informację, że prywatnie jest pan zagorzałym kibicem Sandecji Nowy Sącz.
"Jestem wychowankiem tego klubu. Nie miałem natomiast nigdy zaszczytu poprowadzić Sandecji jako trener. Klub cały czas dążył do tego, by być na zapleczu Ekstraklasy, a tu na rok udało się nawet do niej awansować. Zabrakło jednak infrastruktury. Sentyment jest, bo to moje rodzinne strony."

– Przygotowując się do rozmowy trafiłem na pogłoski, że był pan blisko powołania do reprezentacji Polski. Ile w tym prawdy?
"Stare dzieje. To były inne czasy, dużo większa konkurencja. Człowiek znał swoje miejsce w szeregu. Nigdy nie udało mi się zagrać z orzełkiem na piersi, ale na najwyższym poziomie grałem wiele lat. Uzbierałoby się ponad 200 występów w Ekstraklasie. Teraz to doświadczenie staram się przenieść do pracy trenerskiej."

– Kto będzie faworytem sobotniego meczu Stal – Widzew? My nie umiemy go wskazać, a pan?
"Obie drużyny będą grały o komplet punktów. Nie chciałbym jednak kreować faworyta, bo w II lidze każdy mecz jest inny. Dużą rolę odgrywa dyspozycja dnia i realizacja założeń taktycznych. W tych czasach nie jest żadnym problemem obejrzeć spotkania przeciwnika i opracować jakiś plan. Problemem może być realizacja tych zadań na boisku. Na tym kameralnym stadionie w Boguchwale na pewno będzie w sobotę ciekawie."

– Wie pan, że Widzew nie przegrał ze Stalą żadnego z czternastu dotychczasowych spotkań?
"To tylko statystyki. My też nigdy wcześniej nie wygraliśmy z Resovią, a ostatnio się udało."

źródło: widzewtomy.net
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 29. kolejka
Herb Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz
VS
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 20 kwietnia 2019, g. 18:00
Ostatni mecz: II liga - 28. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
1:0
Herb GKS Bełchatów GKS Bełchatów
Data spotkania: 13 kwietnia 2019, g. 16:00 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news