Stal pokonała Resovię!
Napisał: doktor. Dnia 2018-07-28r 19:57

Po 5 latach wróciły derby Podkarpacia między Stalą Stalowa Wola a Resovią. Tym razem lepsza okazała się "Stalówka", która wygrała 2:1.

Od początku spotkania obydwie drużyny ruszyły do ataku, lecz śmielej atakowali goście z Reszowa. Ataki te jednak były niecelne.

W 15. minucie Piotr Mroziński uderzył piłkę z 30 metrów, lecz ona poleciała wysoko nad poprzeczką. Resovia wzięła się w garść i 4 minuty później to oni ruszyli do ataku. Przemysław Pyrdek otrzymał idealne podanie lecz nie wykorzystał sytuacji i to Dorian Frątczak był górą.

Ta akcja nie zgorszyła gości i dalej atakowali. W 24. minucie Rafał Mikulec zacentrował futbolówkę w pole karne, lecz napastnik gości nie wykorzystał idealnej sytuacji.

Gospodarze oddali inicjatywę Resovii, która jednak bezskutecznie atakowała. Karta odwróciła się w 44. minucie, Piotr Mroziński otrzymał piłkę rozpoczynając rajd i błyskawicznie wrzucił do znajdującego się w polu karnym Sebastiana Łętochy który głową pokonał Wojciecha Daniela.

Do przerwy wynik korzystny dla Stalówki. Po przerwie Resovia ostro ruszyła do ataku, jednak próby Szymona Kalińca i Karola Twardowskiego były bezskuteczne. Zawodnicy gości dwoili się i troili, lecz Stalówka bardzo skutecznie odpierała wszelkie ataki.

Resovia napierała aż w końcu dopięła swego w 76. minucie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem Stalówka domagała się przerwania gry, Resovia nie zważała na to i ruszyła do ataku. Idealne podanie otrzymał Wadym Strashkevych i pokonał Doriana Frątczaka.

Zdenerwowani gospodarze ruszyli do ataku i 6 minut później ponownie wychodzą na prowadzenie za sprawą Roberta Dadoka który otrzymał idealne podanie i uderzył między nogami Wojciecha Daniela.

Chwilę później mogło być już 3:1, jednak Rafał Mikulec sfaulował zawodnika Stalówki i sędzia wyrzucił go z boiska.

W końcówce na boisku zrobiło się gorąco i sędzia musiał studzi ć rozgrzane głowy obydwu zespołów. Ostatecznie Stalówka wygrywa 2:1 i zgarnia kolejne 3 punkty. Sytuacja Resovii powoli robi się nieciekawa.

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 - Sebastian Łętocha 45'
1:1 - Wadym Straszkewycz 76'
2:1 - Robert Dadok 81'

Stal Stalowa Wola:
Dorian Frątczak - Michał Mistrzyk, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka, Tomasz Żyliński (77. Fryderyk Stasiak), Piotr Mroziński (58. Robert Dadok), Przemysław Stelmach, Michał Trąbka, Adrian Dziubiński (75. Adam Waszkiewicz), Sebastian Łętocha (54. Michał Kitliński).

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec. Kamil Antonik (74. Szymon Feret), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Buczek (62. Wadym Straszkewycz), Przemysław Pyrdek (59. Radosław Adamski), Karol Twardowski.

Żółte kartki: Trąbka - Twardowski.

Czerwona kartka: Rafał Mikulec 85'

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

źródło: podkarpacielive.pl