Dwa mecze, sześć punktów!
Napisał: Varta1938. Dnia 2018-07-28r 19:27

Tak dobrego startu chyba nikt się nie spodziewał. Stal Stalowa Wola w 2. kolejce spotkań pokonała w derbowym pojedynku "Pasiaków" 2-1 po trafieniach Łętochy i Dadocha

Zielono-czarni podchodzili do tego spotkania po zwycięstwie z ROW-em 1-0, natomiast goście dzisiejszego pojedynku przegrali na inaugurację ze Zniczem Pruszków 1-3.

Pierwsze minuty derbowego spotkania upływały z minimalną przewagą Resovii i to oni stworzyli pierwszą dogodną sytuację w tym meczu. W 19. minucie po świetnie wyprowadzonym kontrataku w sytuacji sam na sam znalazł Pyrdka, aczkolwiek gracz ze stolicy Podkarpacie fatalnie skiksował. Sześć minut później ponownie zagrozili podopieczni Krzysztofa Grabowskiego, ale tym razem Buczek nie trafia do bramki z trzech metrów. Niewykorzystane sytuację lubią się mścić i tym razem było podobnie. Po rajdzie prawą flanką boiska Mrozińskiego i jego dośrodkowaniu na bliższy słupek nieupilnowany Sebastian Łętocha umieścił futbolówke w bramce Daniela i to Stal mogła schodzić na przerwę z podniesionymi głowami.

Po zmianie stron nadal przewagę posiadali zawodnicy Resovii, którzy nie potrafili przebić się przez dobrze grającą dzisiaj defensywę Stali. W 77. minucie spotkania gapiostwo i niefrasobliwość podopiecznych Krzysztofa Łętochy wykorzystali “Pasiacy”, a dokładnie Vadym Strashkevych, którzy umieścił futbolówkę w bramce Frątczaka. Sześć minut później wchodzący z ławki Robert Dadok wbiegł z futbolówką w szesnastkę gości i uderzył pomiędzy nogami wychodzącego z bramki Daniela, a jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wychodzącego sam na sam Michała Trąbkę faulował Mikulec i arbiter z Krakowa nie miał wyjścia pokazując czerwoną kartkę co sprawiło, że przyjezdni kończyli ten pojedynek w dziesiatkę.

Po pierwszych dwóch spotkaniach Stal ma na swoim koncie sześć punktów i klasyfikuje się na pozycji wicelidera tuż za Widzewem Łódź, który także ma na swoim koncie pełną pulę punktów. Za tydzień Stal jedzie do Torunia, gdzie podejmować będzie kolejnego beniaminka ligi jakim jest tamtejsza Elana.

Raport meczowy
Stal Stalowa Wola 2-1 Resovia
Sebastian Łętocha 45, Robert Dadok 81 - Wadym Straszkewycz 76
Stal: 1. Dorian Frątczak - 14. Michał Mistrzyk, 15. Kacper Czajkowski, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka - 22. Tomasz Żyliński (77, 24. Fryderyk Stasiak), 10. Piotr Mroziński (58, 8. Robert Dadok), 13. Przemysław Stelmach, 6. Michał Trąbka, 23. Adrian Dziubiński (75, 2. Adam Waszkiewicz) - 5. Sebastian Łętocha (54, 9. Michał Kitliński).

Resovia: 1. Wojciech Daniel - 20. Mateusz Kantor, 8. Konrad Domoń, 13. Bartłomiej Makowski, 4. Rafał Mikulec - 3. Kamil Antonik (74, 18. Szymon Feret), 14. Szymon Kaliniec, 7. Dariusz Frankiewicz, 11. Bartłomiej Buczek (62, 30. Wadym Straszkewycz), 27. Przemysław Pyrdek (59, 6. Radosław Adamski) - 15. Karol Twardowski.

żółte kartki: Trąbka - Twardowski.
czerwona kartka: Rafał Mikulec (84. minuta, Resovia, za faul taktyczny).

sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

źródło: Jarek Jurkiewicz