StalStalowaWola.pl Aktualności
Więcej strat nie będzie
Napisał: doktor. Dnia 2018-07-04r 11:11

Pięciu zawodników pożegnało się do tej pory ze Stalą. Jak zapewnia trener hutniczego zespołu Krzysztof Łętocha, więcej znaczących ubytków już nie będzie.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu ma jeszcze dostać podstawowy bramkarz Dorian Frątczak. 

To jeszcze nie rewolucja
"Stal przed każdym sezonem przechodzi rewolucję kadrową, teraz chcemy tego uniknąć" – mówił jeszcze kilka tygodni temu trener Łętocha. W krótkim czasie z jego drużyny ubyło jednak pięciu graczy, w tym między innymi decydujący o jej obliczu: Stepan Hirskyj i Adrian Gębalski.

"Odejścia obu spodziewaliśmy się jeszcze przed zakończeniem sezonu. Hirskyj już wcześniej sygnalizował nam, że chce wrócić na Ukrainę, o zmianie klubu mówił też Gębalski. Pozostali zawodnicy, którzy nas opuścili w ostatnim czasie rzadko występowali w podstawowym składzie. Sebastian Zalepa leczył poważną kontuzję, Mikołaj Brylewski był rezerwowym, a Mateusz Bukowiec raczej tylko zmiennikiem i także zależało mu na tym, by wyjechać na rodzinny Śląsk. To są na pewno ubytki kadrowe, ale wszyscy są do zastąpienia" – przekonuje szkoleniowiec Stalówki.

Testy, testy, testy… 
W trakcie pierwszego meczu kontrolnego trener Stali sprawdzał umiejętności ośmiu zawodników. Większości z nich po zakończeniu spotkania za udział w testach podziękował. Na poniedziałkowych zajęciach pojawiła się grupa kolejnych sześciu nowych graczy. "I tak będzie to wyglądało przez kolejne kilkanaście dni. Nie chcemy podawać nazwisk testowanych zawodników, bo sytuacja jest dynamiczna. Sprawdzamy piłkarzy na każdej pozycji, bo na każdej doznaliśmy strat" – podkreśla Krzysztof Łętocha.

Priorytetem – bramkarz 
Jak już informowaliśmy, jest niemal pewne, że ze Stalą pożegna się jej podstawowy bramkarz Dorian Frątczak. Według zamysłu sztabu szkoleniowego, na tej pozycji, podobnie jak w ubiegłym sezonie, ma bowiem występować młodzieżowiec (Frątczak ukończył już 21 lat). "Najprawdopodobniej dostanie od nas wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu" – potwierdza szkoleniowiec. Podczas sparingu z Resovią przyglądał się grze Mateusza Michalskiego (rezerwy Górnika Zabrze) oraz Patryka Riabowskiego (drugi zespół Podbeskidzia). Obaj jednak opuścili już Stalową Wolę. "Kolejnych młodzieżowców sprawdzimy w meczu z Garbarnią" – zapowiada trener Łętocha.

Więcej strat nie będzie 
W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że w Stali mogą nie zagrać już także Adrian Dziubiński, Sebastian Łętocha i Szymon Jarosz. Wszystko jednak wskazuje na to, że cała trójka dogada się z zarządem klubu w kwestii nowych kontraktów. "Sytuacja, także finansowa, klubu powoli się stabilizuje. W praktyce Stal jest już spółką miejską, wszystko w tematach organizacyjnych powinno się dopiąć do końca przyszłego tygodnia. W rozwiązaniu kilku kwestii pomogły też pieniądze z Pro Junior System" – dodaje trener drugoligowca. 

Kolejny mecz kontrolny przed rozpoczęciem zmagań w sezonie 2018/19 Stal rozegra w Krakowie z beniaminkiem pierwszej ligi Garbarnią (godzina 12). 
W środę 11 lipca zmierzy się z trzecioligową Avią Świdnik, a próbą generalną ma być starcie z KSZO 1929 Ostrowiec (sobota). Oba te spotkania odbędą się w Stalowej Woli. 

Nie dojdzie natomiast do skutku zaplanowany na 18 lipca sparing ze Stalą Rzeszów. Powód – inauguracyjny mecz Stali z ROW 1964 Rybnik odbędzie się już w piątek 20 lipca (godz. 18). 

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 29. kolejka
Herb Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz
VS
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 20 kwietnia 2019, g. 18:00
Ostatni mecz: II liga - 28. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
1:0
Herb GKS Bełchatów GKS Bełchatów
Data spotkania: 13 kwietnia 2019, g. 16:00 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news