StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal bez licencji
Napisał: doktor. Dnia 2018-06-08r 19:56

Problemów i zawirowań w Stali Stalowa Wola ciąg dalszy. Po stresującej końcówce sezonu i utrzymaniu, a także niespodziewanej zmianie na stanowisku prezesa, pojawiły się problemy z uzyskaniem licencji na przyszły sezon.

Decyzją Komisji do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej Stal nie otrzymała zgody na grę w rozgrywkach drugiej ligi w sezonie 2018/19. 

Przypomnijmy, że kilka dni temu Rada Nadzorcza Stali Stalowa Wola podjęła decyzję o odwołaniu, po czterech i pół roku, z funkcji prezesa Mariusza Szymańskiego. "Przedstawiłem członkom rady swoją wizję dalszego prowadzenia klubu, oceniła ją negatywnie, nie pozostaje mi nic innego jak tylko się z tym pogodzić" – mówił nam były sternik stalowowolskiego klubu. 

Jednocześnie, zdecydowano o tymczasowym powierzeniu zarządzania Stalą (do 29 czerwca, czyli Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy) Zbigniewowi Rogowskiemu. Ten nie szczędził słów krytyki pod adresem swojego poprzednika. "W całej historii klubu nie było tak złej polityki prowadzenia klubu jak w ostatnich latach, zwłaszcza w kwestii wprowadzania do gry wychowanków i młodzieżowców. Wskutek tego straciliśmy sporo pieniędzy w programie Pro Junior System, które byłyby bardzo potrzebne do uregulowania zaległości" – podkreśla Zbigniew Rogowski.

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowano, że trzy kluby – Stal Stalowa Wola, GKS Bełchatów i Gwardia Koszalin nie otrzyma licencji na grę w drugiej lidze w przyszłym sezonie. Najdłuższą listę „zarzutów” skierowano pod adresem „Stalówki”. W oficjalnym komunikacie, wydanym przez komisję, czytamy, że odmowa przyznania licencji nastąpiła z powodu „niespełnienia kryteriów S.01, I.01, F.01, F.03, F.04 oraz F.05 Podręcznika Licencyjnego. 

Co kryje się pod tymi punktami? S.01 nakazuje klubowi sporządzenie, w formie pisemnej, programu rozwoju młodzieży, zatwierdzony przez Departament Szkolenia właściwego wojewódzkiego związku piłkarskiego. I.01 reguluje kwestię stadionu, na którym klub ma rozgrywać swoje spotkania w roli gospodarza. Przypomnijmy, że Stal ze względu na przedłużającą się modernizację stadionu przy ulicy Hutniczej, najprawdopodobniej aż do marca przyszłego roku będzie musiała korzystać z Izo Areny w Boguchwale. Umowa między klubem a miastem wygasła jednak z końcem minionego sezonu. Punkty F.01, F.03, F.04 oraz F.05 dotykają największego w tej chwili problemu stalowowolskiego klubu, czyli kwestii związanych z finansami. Nakazują klubowi przedstawić roczne sprawozdanie finansowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta, prognozę finansową, a także zabraniają posiadania jakichkolwiek przeterminowanych zobowiązań, wobec: pracowników, ZUS, Urzędu Skarbowego, a także innych klubów, wynikających z dokonania transferów. 

Kluby mają 5 dni na odwołanie się od decyzji komisji.

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news