StalStalowaWola.pl Aktualności
Podtrzymać dobrą passę
Napisał: doktor. Dnia 2018-05-13r 12:18

Po środowym efektownym zwycięstwie z Rozwojem Katowice ekipa Krzysztofa Łętochy opuściła strefę spadkową. "I nie zamierzamy już do niej wracać" - deklaruje szkoleniowiec Stali.

O ile samą wygraną Stalówki z Rozwojem Katowice, mimo wszystko, trudno uznać za niespodziankę, o tyle jej rozmiary mogą zaskakiwać. Po raz ostatni cztery bramki w spotkaniu ligowym hutnicy zdobyli we wrześniu 2015 roku pokonując w Pruszkowie, w identycznym stosunku, miejscowy Znicz.

"Chcielibyśmy zapomnieć o pierwszych minutach, bo po prostu nie wyszliśmy z autobusu. W przerwie powiedzieliśmy sobie jednak kilka słów i przyniosło to efekty w drugiej połowie. Zwycięstwo bardzo cieszy, ale przyznam szczerze, że oddałbym jedną ze zdobytych bramek z Rozwojem na zwycięstwo w derbach. Spotkanie z Siarką ciągle odbija nam się czkawką" – mówi Krzysztof Łętocha. 

Po kilku tygodniach pobytu w strefie spadkowej, Stal wreszcie (choć tylko lepszym bilansem bezpośrednich pojedynków z Gryfem Wejherowo) wskoczyła do bezpiecznej grupy zespołów. "Gdy wygrywa się mecz, a wyniki innych układają się korzystnie, miło jest popatrzeć na tabelę. Ale w tej chwili jest w niej taki ścisk, że jednego dnia można być na dziesiątym miejscu, a po następnej kolejce „świecić się na czerwono” - zauważa szkoleniowiec. "Żadna z drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, także nasz najbliższy rywal" – dodaje. 

Dla Legionovii niedzielna potyczka będzie już meczem ostatniej szansy. Jakakolwiek strata punktów oznaczać będzie niechybną degradację. "Ich szanse na utrzymanie wydają się już teraz być tylko matematyczne, ale spójrzmy na to, co zrobili w ostatniej kolejce (wyjazdowe 3:0 z Błękitnymi Stargard). Mają nowego trenera, na pewno będą grać z ogromną determinacją. My musimy realizować swoje założenia taktyczne i grać swoją piłkę, tak jak na przykład w drugiej połowie z Rozwojem" – podkreśla trener Łętocha. 

Piłkarze Stali, w przeciwieństwie do większości klubów, mają rozegrany komplet spotkań i już do końca sezonu nie będą zmuszeni do gry w środowej kolejce. "Chcieliśmy grać z ŁKS-em 16 maja, oni zaproponowali termin 1 maja i jak się okazało tylko wyszło nam to na dobre. Nie dość, że mamy trzy punkty, to cały przyszły tydzień możemy poświęcić na spokojne treningi. Zawodnicy odczuwają już skutki dużego natężenia meczów. Nie są z żelaza, to są tylko ludzie. Dlatego bardzo mnie cieszy postawa zmienników. Choćby w meczu z Rozwojem dwóch chłopaków praktycznie tuż po wejściu na boisku zdobyło gole (Andrzej Trubeha i Mateusz Bukowiec)" - dodaje szkoleniowiec „Stalówki”. 

W Legionowie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, łącznie z lekko kontuzjowanym ostatnio Sebastianem Łętochą.

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 22. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Błękitni Stargard Błękitni Stargard
Data spotkania: 2 marca 2019, g. 14:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga - 21. kolejka
Herb Widzew Łódź Widzew Łódź
0:0
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 1 grudnia 2018, g. 19:10
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news