Porażka w Poznaniu
Napisał: doktor. Dnia 2018-04-08r 17:04

Stal Stalowa Wola doznała kolejnej porażki, tym razem nasz zespół przegrał w Poznaniu z miejscową Wartą 0:1.

Dla obu zespołów był to mecz bardzo ważny. Warciarzy trzy punkty przybliżyłyby do awansu, a czołówka tabeli potraciła punkty w swoich sobotnich spotkaniach. Stalówka natomiast potrzebuje punktów w walce o utrzymanie, na koniec sezonu każdy z nich może okazać się na wagę złota.

Samo spotkanie podzieliło się niejako na dwie części gry. Gospodarze w pierwszej połowie zupełnie zdominowali gości ze Stalowej Woli i tak naprawdę nie dali im okazji do stworzenia jakiejkolwiek dogodnej sytuacji. W 18 minucie spotkania Zieloni popisali się świetną grą z pierwszej piłki i do sytuacji doszedł Paweł Piceluk, jednak doświadczony zawodnik Warty został zblokowany. Pod koniec pierwszej połowy sędzia wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki Frątczaka po fenomenalnym rajdzie Krystiana Sanockiego. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Artur Marciniak i mocnym oraz precyzyjnym strzałem pokonał Frątczaka.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Początek i pierwsze minut to nadal dominacja Warciarzy, jednak z każdą minutą napór graczy Stali wzrastał i to piłkarze prowadzeni przez trenera Petra Nemca zostali zmuszeni do defensywy. Jednak wszystkie ataki ulegały destrukcji przez obrońców Warty, a także Adriana Lisa. Pod koniec, gdy wszyscy gracze Stalówki ruszyli do ataku otwarła się naturalnie przestrzeń z tyłu i Warciarze wyszli z kontrą pięciu na dwóch. Piłkę w polu karnym otrzymał Mateusz Wypych, jednak w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę gości.

Dzięki temu zwycięstwu gracze Warty przesunęli się na drugie miejsce w tabeli. Do liderującego zespołu z Jastrzębia tracą trzynaście punktów, z którym Zieloni mierzą się już w kolejny weekend. Z kolei Stal Stalowa Wola spadła na 15. miejsce w tabeli i znajduje się w strefie spadkowej. Trener Krzysztof Łętocha musi się wziąć ostro do pracy, żeby zielono-czarni na 80-lecie klubu nie spadli do III ligi.

Warta Poznań - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Artur Marciniak 42' (k)

Warta: 1. Adrian Lis - 15. Wiktor Patrzykąt, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 3. Jakub Kiełb - 6. Krystian Sanocki (72, 27. Filip Brzostowski), 7. Michał Grobelny (79, 20. Adrian Cierpka), 17. Artur Marciniak, 28. Robert Janicki, 18. Przemysław Kita (84, 8. Karol Żmijewski) - 11. Paweł Piceluk (88, 24. Mateusz Wypych).

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz (87, 22. Tomasz Żyliński), 19. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 14. Michał Mistrzyk, 16. Bartosz Sobotka - 23. Adrian Dziubiński (62, 11. Patryk Stefański), 8. Bruno Żołądź (84, 10. Stepan Hirśkyj), 18. Mateusz Bukowiec, 6. Michał Trąbka - 9. Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Piceluk - Jarosz.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

źródło: własne/90minut.pl/wartapoznansa.pl