Porażka z liderem
Napisał: doktor. Dnia 2018-03-12r

Stal Stalowa Wola przegrała 1:2 z liderem II ligi GKS 1962 Jastrzębie - Zdrój w wyjazdowym meczu 21. kolejki.

Początek spotkania był dość wyrównany. Z pewnością obu zespołom w skutecznej grze przeszkadzała bardzo grząska murawa. Pierwszy groźny strzał na bramkę Stali oddał w 14. minucie Kamil Szymura z rzutu wolnego z około 30 metrów. W kolejnych minutach nieznaczną przewagę osiągnęli goście, ale nie byli w stanie stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji.

W 24. minucie w dobrej sytuacji znalazł się po prawej stronie pola karnego Bartosz Semeniuk, jednak uderzył nad bramką, a dziesięć minut później tuz obok słupka Grzegorza Drazika strzelał z dystansu Bruno Żołądź. W 38. minucie mieliśmy kolejny rzut wolny dla GKS-u. Tym razem do piłki podszedł Farid Ali i uderzył na tyle precyzyjnie, że golkiper Stali sparował piłkę na słupek, a najszybciej dopadł do niej Daniel Szczepan i strzałem z bliska otworzył wynik meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości, którzy za sprawą Adriana Dziubińskiego doprowadzili do wyrównania. W odpowiedzi ładną, indywidualną akcją popisał się Farid Ali, kończąc ją mocnym uderzeniem, z którym poradził sobie Dorian Frątczak. W odpowiedzi kontrę wyprowadziła Stal, a w świetnej sytuacji znalazł się Patryk Stefański, ale napierany przez  obrońcę gospodarzy uderzył obok bramki.

W końcu nadeszła 61. minuta i rzut wolny z lewej strony dla GKS-u. Do piłki podszedł Farid Ali i zacentrował na środek pola karnego, gdzie piłkę trącił Kamil Szymura, a ta wpadła do bramki tuż przy słupku. Stal, nie mając nic do stracenia, coraz odważniej atakowała, lecz bez zarzutu spisywała się obrona GKS 1962. Najgroźniej było w 89. minucie, lecz świetną interwencją popisał się Grzegorz Drazik.

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
1:0 - Daniel Szczepan (38 min.)
1:1 - Adrian Dziubiński (46 min.)
2:1 - Kamil Szymura (61 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Bartosz Semeniuk, Damian Tront, Bartosz Jaroszek (76. Krzysztof Gancarczyk), Farid Ali (90. Tomasz Dzida), Kamil Jadach (90. Dominik Szczęch), Daniel Szczepan (82. Ville Salmikivi).

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Michał Mistrzyk (21. Tomasz Żyliński), Szymon Jarosz, Sebastian Zalepa, Grzegorz Janiszewski (87. Sebastian Łętocha), Bartosz Sobotka, Patryk Stefański, Bruno Żołądź, Stepan Hirśkyj (78. Andrzej Trubeha), Michał Trąbka. Adrian Dziubiński.

Żółte kartki: Ali, Jaroszek (GKS) oraz Stefański, Zalepa, Jarosz (Stal).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 2113.

źródło: gksjastrzebie.com