StalStalowaWola.pl Aktualności
Rozmowa z prezesem Stali Stalowa Wola Mariuszem Szymańskim
Napisał: doktor. Dnia 2018-02-06r 17:54

Mariusz Szymański opowiada o transferach, wyścigu zbrojeń w drugiej lidze, budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej oraz pięknym jubileuszu 80-lecia Stali Stalowa Wola.

Za nami pierwsze tygodnie zimowych przygotowań, w trakcie których doszło do kilku roszad kadrowych. Ilu zawodników może jeszcze trafić do drużyny z Hutniczej?
"Do tej pory przyszło do naszej drużyny trzech nowych zawodników. Do Stali wrócił Michał Mistrzyk, a także związaliśmy się umowami z Patrykiem Stefańskim i Szymonem Jopkiem. Jesteśmy w trakcie finalizacji transferu Michała Trąbki z Gryfu Wejherowo. Obserwujemy jeszcze 2-3 zawodników, do rozegrania jest kilka sparingów, także będą mieli okazje do pokazania się z jak najlepszej strony. Myślę, że w 90 procentach ta kadra jest już gotowa."

Fani pewnie czekają na lepsze występy w lidze. Mecze sparingowe dają nadzieję, że tak może być.
"Ta kadra ma w sobie duży potencjał. Coś nie zagrało dobrze jesienią. Wierzę, że po dobrze przepracowanej zimie runda rewanżowa będzie dla nas udana. Pocieszą nas wiosną swoją grą, a przede wszystkimi wynikami."

W drugiej lidze trwa wyścig zbrojeń.
"Trzeba mieć świadomość, że Podkarpacie jest takim, a nie innym regionem kraju. Najważniejsze jest to, że finansowo my, jak i Siarka Tarnobrzeg mamy jakąś stabilizację. Żeby bić się o te najwyższe cele w drugiej lidze trzeba mieć większy budżet. Potwierdzają to właśnie transfery Radomiaka Radom, ŁKS-u Łódź, czy nawet beniaminek ligi GKS 1962 Jastrzębie. Są też tacy potentaci finansowi w trzeciej lidze: Motor Lublin, albo Stal Rzeszów. Każdy daje tyle ile może. My wiemy jakim dysponujemy budżetem, ile możemy przeznaczyć na transfery. Teraz wszyscy są pewnie jeszcze bardziej rozochoceni, bo budowany jest piękny stadion, ale przypomnę, że za trenera Jaromira Wieprzęcia sytuacja finansowa była nieco gorsza, a udało się zbudować ciekawą drużynę. Zawodnicy z regionu, z niższych lig plus wzmocnieniami zewnętrznymi, byliśmy blisko awansu na zaplecze ekstraklasy."

Wiosną Stalówka domowe mecze będzie grała w Rzeszowie?
"Nie ma jeszcze odpowiedzi rzeszowskiego samorządu. Złożyliśmy dwa tygodnie temu odpowiednią ofertę. Staramy się uzyskać zgodę. Stan murawy Stadionu Miejskiego w Rzeszowie jest taki jaki jest. Stan murawy jest słaby. Nie ma kłopotów z tym, że będziemy kolidować z grami rzeszowskiej Stali. Liczymy na pomoc ze strony Rzeszowa. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej i z niecierpliwością czekamy na koniec prac na naszym obiekcie."

Pro Junior System PZPN też jest priorytetem dla Stalówki?
"Tak jak Siarka Tarnobrzeg będziemy starali się być jak najwyżej w rankingu Pro Junior System. Oczywiście nie będzie to łatwe. Żeby zamknąć budżet musimy mieć pieniądze z PJS. Dlatego tak wygląda nasza polityka transferowa, dobór zawodników, udział młodzieżowców w grze drużyny."

Ten rok jest szczególny, bo mamy 80 lat Stali Stalowa Wola
"Już teraz zapraszam na 26 lutego na prezentację drużyny. Ta impreza jest organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Stali Stalowa Wola. To będzie wyjątkowa chwila, bo wybierzemy „Człowieka ze Stali”, czyli zawodnika, który w tym 80-leciu był ważną postacią. Kolejne uroczystości, mecz pokazowy z ekipą z ekstraklasą, ale to wszystko jest już uzależnione od tego, kiedy zakończyły kolejny etap budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Moje wspomnienia? To ewidentnie gra Stali w ekstraklasie i wygrane 1:0 z Legią, czy też 4:1 z Olimpią Poznań. Takich spotkań się nie zapomina. Mieliśmy swoje „pięć minut” za trenera Wieprzęcia w Pucharze Polski, zabrakło też szczęścia w grze o awans do pierwszej ligi."

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 22. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Błękitni Stargard Błękitni Stargard
Data spotkania: 2/3 marca 2019 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga - 21. kolejka
Herb Widzew Łódź Widzew Łódź
0:0
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 1 grudnia 2018, g. 19:10
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news