StalStalowaWola.pl Aktualności
Wysoka porażka w Radomiu
Napisał: doktor. Dnia 2018-02-03r 10:40

W rozegranym w Radomu meczu sparingowym Stal Stalowa Wola przegrała z miejscowym Radomiakiem aż 2:5.

Bardzo dobre wrażenie w starciu ze Stalą Stalowa Wola pozostawili po sobie piłkarze Radomiaka Radom. Szczególnie w pierwszej połowie w starciu ze swoim ligowym rywalem zaprezentowali się bardzo dobrze.

Strzelanie zieloni rozpoczęli w piątek już w 10 minucie. W pole karne wbiegł Peter Mazan, który wyłożył piłkę Jakubowi Wróblowi, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Była to pierwsza bramka nowego napastnika w barwach Radomiaka. Kilka chwil później w dogodnej sytuacji spudłował Leandro Rossi. Radomianie podwyższyli w 22 minucie. Znów w jednej z głównych ról wystąpił Wróbel, który zanotował świetny przechwyt w środku pola, potem piłka trafiła do Damiana Szuprytowskiego, a ten piękną podcinką pokonał bramkarza Stali. Przed przerwą zieloni podwyższyli jeszcze na 3:0. W zupełnie niepotrzebny drybling wdał się bramkarz Stali, wykorzystał to Wróbel, który został sfaulowany. Jedenastkę na gola zamienił Mazan. W pierwszej części gry radomianie zaprezentowali się naprawdę dobrze, a Stal właściwie nie zagroziła bramce Halucha.

Tuż po przerwie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Wróbel i było już 4:0. Stal zdobyła bramkę dopiero w 57 minucie, kiedy to strzałem głową piłkę w siatce umieścił Zalepa. Radomianie wciąż stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W słupek trafił Bartosz Skowron. O bramkę starał się też Leandro. Brazylijczyk w 84 minucie oddał świetny mocny strzał, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gola udało mu się zdobyć jednak chwilę później, kiedy to po indywidualnej akcji strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. W końcówce Stal zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki po golu Jarosza.

"Ze względu na te dwie stracone bramki, nie do końca możemy być zadowoleni ze swojej gry w defensywie, choć było oczywiście dużo pozytywów. Cieszy też to, co z przodu. Te dwie bramki jednak trochę te pozytywy przyćmiły. Takie jest założenie, abyśmy strzelali więcej bramek niż w pierwszej rundzie, jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele. To dziś było widać. Sporo jest jeszce do poprawy i mamy nad czym popracować. Mam nadzieję, że te mankamenty uda się poprawić przed rozpoczęciem rundy" - powiedział Maciej Świdzikowski, kapitan Radomiaka.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 5:2 (3:0)
5:2 - Szymon Jarosz 89'

Radomiak Radom: Artur Haluch - Bartosz Skowron, Maciej Świdzikowski, Martin Klabník, Dawid Jabłoński, Matthieu Bemba, Peter Mazan, Leândro, Damian Szuprytowski, Patryk Winsztal, Jakub Wróbel.

Stal Stalowa Wola: Tomasz Libera (Dorian Frątczak) - Sebastian Zalepa (Kacper Śpiewak), Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bruno Żołądź (Mateusz Bukowiec), Stepan Hirśkyj (Sebastian Łętocha), Bartosz Sobotka, Michał Trąbka (Adrian Gębalski), Michał Mistrzyk (Szymon Jopek), Adam Waszkiewicz, Adrian Dziubiński (Tomasz Żyliński).

Sędzia: Łukasz Kupidura (Radom).

źródło: własne/echodnia.eu