Gra taka jak cała runda!
Napisał: Varta1938. Dnia 2017-11-25r 14:53

Stal przegrała ostatnie spotkanie o ligowe punkty w tym roku.

Pierwsza połowa spotkania wykonaniu zawodników Stali wołała o pomstę do nieba. Obrona istniała niestety jedynie na papierze, a obrońcy momentami zachowywali się jakby pierwszy raz grali ze sobą. Całą sytuację ratował Mikołaj Brylewski, do którego nie można mieć żadnych pretensji.

Najważniejsze sytuacje w pierwszej połowie:

28. minuta
Świetna okazja wykonaniu gości, którzy wykorzystali błąd naszych defensorów i w dogodnej sytuacji znalazł się Hubert Kotus, jednak efektowną obroną popisał się Mikołaj Brylewski, który uratował nasz zespół przed utratą gola

31. minuta
Dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej do piłki wyskoczył zawodnik Błękitnych, który trafił głową w słupek, jednak futbolówka spadła wprost pod nogi Filipa Karmańskiego, a ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w bramce.

32. minuta
Nie minęła minuta, a ujrzeliśmy drugą bramkę dla zawodników gości. Za bramkę można po części winić fatalny stan murawy przy Hetmańskiej 69, gdzie poślizgnął się Sobotka. W doskonałej sytuacji nie myli się Maciej Więcek, który strzałem w dalszy róg podwyższa rezultat meczu.

35. minuta
Groźnie zapowiadała się kontra wykonaniu gospodarzy, jednak Damian Mosiejko interweniuje i za swój faul został napomniany żółtą kartką.

38. minuta
Powinno być 3-0 dla gości! Błąd defensywy Stali nie po raz pierwszy w tym meczu wykorzystuje Mateusz Węsierski, który znalazł się sam na sam z Mikołajem Brylewski i golkiper zielono-czarnych tym razem górą!

Po zmianie stron sytuacja uległa nieco poprawie, jednak nadal nie tworzyliśmy sobie sytuacji pod bramką rywali. W 62. minucie po raz kolejny błąd naszej “niezachwianej” defensywy mogli wykorzystać Błękitni, aczkolwiek strzał Mateusza Węsierskiego wylądował nad poprzeczką.  Pięć minut później “miejscowi” mieli stały fragment gry z około dwudziestego metra. Do futbolówki podszedł Adrian Dziubiński, który ma dobrze ułożoną nogę, lecz jego uderzenie na korner sparował Mariusz Rzepecki. Dobrą zmianę dał w drugiej połowie Kamil Jonkisz, który zmienił Sebastiana Łętochę. W 72 minucie otrzymał prostopadłe podanie, po której mógł zdobyć kontaktowego gola, lecz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry przed szansą na wpisanie się na listę strzelców stanął Patryk Skórecki, jednakże po raz kolejny świetną interwencją popisał się Mikołaj Brylewski.

To było ostatnie spotkanie w tym roku o ligowe punkty. Miejmy nadzieje, że jak zawsze jesień była lepsza wykonaniu Stali tak tym razem będzie na odwrót. Liczymy na to, że wyciągnięte będą odpowiednie wnioski i dojdzie także do zmian kadrowych, bo takie są niestety potrzebne. Drużyna na papierze wygląda dobrze, aczkolwiek cała jesień wszystko zweryfikowała i jak wiadomo nie od dzisiaj nazwiska nie grają.