StalStalowaWola.pl Aktualności
Dobre nastroje w Stali
Napisał: doktor. Dnia 2017-09-28r 11:22

Piłkarze Stali Stalowa Wola są w tym sezonie specjalistami od remisów. Drużyna prowadzona przez Janusza Białka już szósty raz podzieliła się punktami.

Tym razem jednak remis trzeba przyjąć jako sukces. Po pierwsze rywal: Radomiak Radom, który jeszcze nie przegrał w tym sezonie. „Zieloni” kroczą do awansu na zaplecze ekstraklasy. Po drugie: murawa – w meczu z Wartą Poznań nie było tak źle, ale teraz kilka deszczowych dni i na Hetmańskiej jest błoto.

Po kilku minutach gry skończyła się finezja i trzeba było szukać prostych środków w szukaniu dostępu do bramki rywala. Na pomeczowej konferencji właśnie ten temat był numerem jeden. "Trudny rywal i ekstremalnie ciężka murawa" – skomentował Jerzy Cyrak, trener Radomiaka Radom. "Cieszymy się, że w drugiej połowie skończyło się tylko na jednym golu rywala. Za walkę należy się i jednym i drugim szacunek."

Zadowolony był również Janusz Białek. "My musimy się mierzyć do Radomiaka, to oni są wyżej w tabeli, mają wielkie aspiracje. Remis to jedno, ale cieszyć z dobrej gry, choć murawa nie była łatwa i nie pomagała żadnej z drużyn" – wspomniał Janusz Białek. "Walka, walka, walka przez 90 minut, a na deser bardzo ładne gole."

Stalówka bardzo dobrze zaczęła, a wzorowo wyglądała współpraca między Adrianami Gębalskim i Dziubińskim. Ten drugi strzelił dwa gole, które mają dla niego dodatkowy smaczek. Radom to jego rodzinne miast, a piłkarskiego abecadła uczył się przede wszystkim w Broni, czyli największym lokalnym rywalu Radomiaka. "My na pewno ten mecz zapamiętamy na długo" – dodał Janusz Białek. "Na lepszym boisku poziom sportowy byłby pewnie jeszcze lepszy. Pokazaliśmy swoje atuty w tym mecz. Nie załamaliśmy się w chwili kiedy przegrywaliśmy 1:2, zabrakło czasu na trzeciego gola i zwycięstwo. Teraz musimy się już skupić na kolejnym spotkaniu" – kończy Janusz Białek.

Wydaje się, że był to najlepszy mecz jesieni w wykonaniu Stalówki, a do prestiżowych derbów Podkarpacia z Siarką Tarnobrzeg jest coraz mniej czasu. To wszystko sprawia, że można z optymizmem spoglądać w przyszłość. "Zespół buduje się długo. Cały czas próbujemy, szukamy optymalnych zestawień, jedni zawodnicy wykorzystują swoją szansę, a inni niekoniecznie. Na wiosnę myślę, że będzie jeszcze lepiej i w rewanżu Radomiak będzie się musiał z nami liczyć w meczu na własnym obiekcie" – mówi trener Stalówki. 

Tymczasem na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli ruszyły pierwsze prace przy kolejnym etapie budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Za ponad 43 miliony złotych inwestycję prowadzi firma Budimex z Warszawy. Druga faza budowy to przede wszystkim powstanie głównej trybunie dla 2 tysięcy widzów, montaż oświetlenia, a także nowej murawie z instalacją grzewczą.

źródło: własne/echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 1. kolejka
Herb ROW Rybnik ROW Rybnik
VS
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 20 lipca, 18:00
Ostatni mecz: II liga - 34. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
2:0
Herb MKS Kluczbork MKS Kluczbork
Data spotkania: 2 czerwca, 17:00 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news