StalStalowaWola.pl Aktualności
Punkt w Elblągu
Napisał: doktor. Dnia 2017-09-03r 20:40

W niedzielne popołudnie Stalówka rozgrywała ostatni mecz 7. kolejki. W Elblągu, na trudnym terenie, udało się zdobyć jeden punkt. Mecz zakończył się remisem 2:2 (1:2).

Najpierw pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Sobotka. Nowy nabytek zielono-czarnych przymierzył z około 28 metrów, piłka odbiła się od murawy, słupka i wpadła do siatki Olimpii. Miejscowi wyrównali kilkanaście minut później. Piotr Kurbiel pokonał Mikołaja Brylewskiego. Dla 19-latka był to debiut w barwach Stali, a na murawie pojawił się ze względu na przykry uraz odniesiony przez Doriana Frątczaka.

Tuż przed przerwą nasza drużyna świetnie wykonała rzut rożny, a Adrian Gębalski pokonał głową bramkarza Olimpii, Wojciecha Daniela. Choć też w tej sytuacji Michał Kiełtyka dotknął futbolówkę, która zaskoczyła golkipera jego drużyny. W 85 minucie Damian Szuprytowski dał Olimpii jeden punkt. Warto dodać, że mecz toczył się na trudnej nawierzchni. Miejscami zalegały spore ilości wody.

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:2)
0:1 - Bartosz Sobotka 9'
1:1 - Piotr Kurbiel 27'
1:2 - Adrian Gębalski 43'
2:2 - Damian Szuprytowski 85'

Olimpia: Daniel - Kiełtyka, Wenger, Lewandowski, Kop-Ostrowski, Bojas, Rozumowski, Ressel (76' Danowski), Stępień (58' Szuprytowski), Lisiecki (69' Szmydt), Kurbiel (67' Kołosow).

Stal: Frątczak (25' Brylewski) - Janiszewski, Jarosz (63' Waszkiewicz), Zalepa, Sobotka, Stąporski, Stelmach, Bukowiec, Hirśkyj, Trubeha, Gębalski (74' Łętocha).

Żółta kartka: Stępień (Olimpia).

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).