Podsumowanie 5. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2017-08-24r 10:21

W 5. kolejce II ligi nie doszło do zmian na górze tabeli. Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Warty Poznań i Radomiaka Radom. Komplet punktów zdobył również GKS 1962 Jastrzębie.

Piłkarzy Warty Poznań i Radomiaka Radom łączą nie tylko zielone stroje, ale również wzorowa powtarzalność na początku sezonu. Lider z Wielkopolski wygrał 3:0 z MKS-em Kluczbork. W pięciu kolejkach zdążył strzelić 14 goli, a w ciągu ostatniego tygodnia sześć. Do bramki spadkowicza trafili Adrianowie. Najpierw dubletem popisał się Adrian Laskowski, a wynik ustalił jego imiennik Cierpka.

Radomiak wygrywa skromniej, ale równie regularnie. Jak większość rozegranych w środę meczów, ten w Radomiu rozkręcił się po przerwie. Drużyna Jerzego Cyraka przystąpiła do ataku, którego efektem była bramka na 1:0 Leandro. Brazylijczyk jest w wybornej formie. Od początku sezonu wyszedł na boisko w siedmiu spotkaniach, a strzelił gola w sześciu. Dogonił w klasyfikacji snajperów dotychczasowego lidera Piotra Giela.

Ekipa Giela, czyli GKS Bełchatów przegrał 0:2 na stadionie GKS-u 1962 Jastrzębie. Rewelacyjny beniaminek ze Śląska to jedna z czterech niepokonanych drużyn w lidze. Ten status stracili w środę Błękitni Stargard, którzy przegrali 1:2 z ŁKS-em Łódź. Wszystkie gole w tym pojedynku padły po 70. minucie.

5. kolejka zostanie zapamiętana również jako ta, w której przebudziło się jednocześnie kilka drużyn z dołu tabeli. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Legionovia Legionowo 2:1 z Garbarnią Kraków, Stal Stalowa Wola 3:1 ze Zniczem Pruszków, a także Gryf Wejherowo 3:1 z Olimpią Elbląg. Ciekawe, że do wszystkich tych premierowych wiktorii doszło na wyjeździe. Ponadto udał się debiut Ryszardowi Wieczorkowi w roli szkoleniowca Wisły Puławy. Duma Powiśla rozbiła 3:0 Gwardię Koszalin i zepchnęła beniaminka z Pomorza na samo dno tabeli. Gwardia nie strzeliła gola od blisko 400 minut.