StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal wygrywa w Pruszkowie!
Napisał: doktor. Dnia 2017-08-23r

Stal Stalowa Wola odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zielono-czarni pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 3:1.

Piłkarze Stali Stalowa Wola potrzebowali punktów. Ich sytuacja w tabeli nie jest wesoła. Trener Janusz Białek ponownie rotował pierwszą jedenastką. Przede wszystkim do gry wrócił Szymon Jarosz, który miał swoje kłopoty w czasie letnich przygotowań. Adam Waszkiewicz wrócił na swoją nominalną pozycję na boku obrony, a Bartłomiej Wasiluk zagrał w środku pomocy. Na ławce wylądował Adrian Dziubiński, a w jego miejsce zagrał Andrzej Trubeha. W pierwszym składzie zabrakło miejsca dla Sebastiana Łętochy.

Zielono-czarni od pierwszych minut starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Piotra Misztala. Dobrze wyglądały wrzutki Mateusza Stąporskiego, ale Adrian Gębalski albo był umiejętnie uprzedzany przez obrońców, albo kiedy już doszedł do sytuacji strzeleckiej to tak jak w 9 minucie został zablokowany przez Marcina Rackiewicza. W 21 minucie strzału z dystansu spróbował Andrzej Trubeha. Golkiper gospodarzy bez problemów złapał, lecącą w jego kierunku piłkę. Blisko gola był Gębalski, ale piłka minęła bramkę miejscowych.

Od początku drugiej połowy stroną dominującą była nasza drużyna. W 48 minucie Bartosz Sobotka wrzucił piłkę w pole karne, droga do bramki była otwarta, ale Stąporski nie wykorzystał tej szansy. W 62 minucie Stal dopięła swego. Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego do Trubehy, który głową pokonał wychodzącego z bramki Piotra Misztala. szybko powinno być 2:0, ale Gębalski nie wykorzystał dogodnej okazji. Im było bliżej do końca spotkania tak gracze z Pruszkowa coraz częściej decydowali się na szybkie wrzutki w pole karne, ale nic z tego nie wynikało, bo świetnie grali defensorzy Stali. Ekipa Janusza Białka czekała na kontry. I w 82 minucie Stalówka dobiła rywala. Zrobił to Gębalski, który popisał się świetnym sprintem i technicznymi zagrywkami, które dały na koniec gola. Miejscowi byli już załamani, a nasza drużyna to skutecznie wykorzystała. Grzegorz Janiszewski po wrzutce w pole karne strzałem głową pokonał Misztala. Honorowe trafienie dla gospodarzy padło w 90 minucie. Doriana Frątczaka pokonał Mateusz Stryjewski.

Stalówka po chwili radowała się z pierwszej wygranej w sezonie i oby to była zapowiedź kolejnych dobrych spotkań w wykonaniu naszej drużyny.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)
0:1 - Andrzej Trubeha 62’
0:2 - Adrian Gębalski 82’
0:3 - Grzegorz Janiszewski 89’
1:3 - Mateusz Stryjewski 90’

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Dybiec, Klepczarek, Michalak,  Tarnowski (77' Stryjewski), Smoliński, Włodyka, Machalski, Kubicki, Czarnowski (55' Podliński).

Stal: Frątczak – Waszkiewicz, Jarosz, Janiszewski, Sobotka, Stąporski (80' Korczyński), Wasiluk, Hirskyi (70' Dziubiński), Bukowiec, Trubeha, Gębalski (90+1' Stelmach).

Żółte kartki: Michalak, Dybiec, Kubicki (Znicz) - Jarosz, Sobotka (Stal).