1/32 finału Pucharu Polski
Napisał: doktor. Dnia 2017-07-22r 22:44

Dzisiaj rozegrano prawie wszystkie mecze I rundy Pucharu Polski.

Niespodzianką I rundy Pucharu Polski jest zwycięstwo w konkursie rzutów karnych Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Olimpią Grudziądz. GKS Katowice odpadł z rozgrywek po porażce 0:1 z Siarką Tarnobrzeg. Gola nie strzelił od 585 minut.

Po pokonaniu 5:0 Odry Opole piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki poszli za ciosem i wyeliminowali kolejnego przedstawiciela Nice I ligi. Przeprawa z Olimpią Grudziądz była trudniejsza i dłuższa. Biało-zieloni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale w obu przypadkach zostali dogonieni przez ambitnego kopciuszka. Po raz drugi w 86. minucie. Mecz zakończył się konkursem rzutów karnych, w którym pomylił się doświadczony Marcin Kaczmarek. Świt wykonywał jedenastki bezbłędnie i wyrasta na rewelację Pucharu Polski.

Sobota przebiegła pod znakiem debiutów trenerów. Sześciu szkoleniowców zaczęło grać o stawkę z nowym zespołem. Wygrała połowa z nich. Krzysztof Brede poprowadził Chojniczankę Chojnice do zwycięstwa 4:1 z Legionovią Legionowo, Chrobry Głogów pod wodzą Grzegorza Nicińskiego pokonał 3:0 MKS Kluczbork, a drużyna Dominika Nowaka - Miedź Legnica wygrała 3:1 ze Stalą Rzeszów.

Swojego debiutu nie będzie miło wspominać Piotr Mandrysz, którego GKS Katowice przegrał 0:1 z Siarką Tarnobrzeg. Licznik minut bez gola bije katowiczanom na alarm. Do bramki nie trafili w pięciu sparingach i jednym meczu o stawkę z rzędu. Dokładnie przez 585 minut. W sparingach szło dobrze Pogoni Siedlce, więc jej porażka w konkursie rzutów karnych z Wisłą Puławy jest zaskoczeniem.

W jedynym jutrzejszym meczu trzecioligowy Sokół Ostróda zmierzy się z z drugoligową Stalą Stalowa Wola. Początek meczu w Ostródzie o godz. 19:45.

W środę (26 lipca) zostaną rozegrane ostatnie dwa mecze I rundy, ROW 1964 Rybnik podejmie Górnika Zabrze, a Warta Sieradz zagra z Sandecją Nowy Sącz.