Podsumowanie 34. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2017-06-05r 15:27

Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg spadły ze szczebla centralnego. Stołeczna drużyna przegrała w ostatniej kolejce 1:2 z Rakowem Częstochowa, którym tym samym zakończył sezon na szczycie tabeli.

O ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli rywalizowały w sobotę trzy kluby. Pozostał na nim pomimo presji Rozwój Katowice, który zwyciężył 1:0 z Gryfem Wejherowo. Ze spadkiem muszą pogodzić się piłkarze Polonii Warszawa oraz Kotwicy Kołobrzeg.

Czarne Koszule prowadziły w meczu z liderem Rakowem Częstochowa, ale po przerwie pozwoliły rozjuszonej drużynie Marka Papszuna na odrobienie strat z nawiązką i doprowadzenie do wyniku 2:1. Raków walczył w Warszawie o zakończenie sezonu na szczycie tabeli i swoje zadanie wykonał.

Klub prowadzony przez Jerzego Engela pożegnał się z ligą po roku. Przed sezonem w Warszawie deklarowano chęć walki o awans, ale boisko surowo zweryfikowało możliwości beniaminka. Polonia odniosła najmniej zwycięstw na wyjeździe. Drużyny nie uratowała zmiana trenera Igora Gołaszewskiego na Wojciecha Szymanka.

Kotwica skompromitowała się na finiszu sezonu. W dwóch kolejkach straciła cztery punkty w doliczonym czasie. W sobotę zremisowała 1:1 z Olimpią Elbląg, choć prowadziła przez prawie całe spotkanie. Trener Ryszard Wieczorek nie wykorzystał dwóch zmian, które miał w zanadrzu. Mógł w ten sposób pomóc podopiecznym w zwycięstwie, ponieważ piłka do ich siatki wpadła w ostatniej akcji. Dlaczego tego nie zrobił - pozostanie tajemnicą.

Na pozostałych stadionach stawka była mniejsza lub żadna. Najbardziej elektryzowały derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Siarką Tarnobrzeg. W regionie rządzi Stalówka, a jej nowy trener Janusz Białek potwierdził, że zna sposób na ogranie Włodzimierza Gąsiora. Jedynego gola na 1:0 zdobył Adrian Gębalski z rzutu karnego.

Najwyższe zwycięstwo w 34. kolejce odniosła Odra Opole. Wicelider pokonał outsidera Polonię Bytom 3:0. Nie minęła minuta i rewelacyjny beniaminek wyszedł na prowadzenie, po czym mógł delektować się swoim ostatnim meczem przed przeprowadzką do Nice I ligi. Dwa gole dla pewności zdobył po przerwie Marcin Wodecki.

Udanie spuentowali sezon Błękitni Stargard, którzy dzięki trafieniom Macieja Liśkiewicza i Michała Magnuskiego wygrali 2:0 z PGE GKS-em Bełchatów. Rywale ułatwiali jak mogli zadanie podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego. Nie dość, że zmarnowali rzut karny, to jeszcze kończyli mecz w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Piotr Witasik.