Remis w Bytomiu daje utrzymanie!
Napisał: Varta1938. Dnia 2017-05-27r 17:04

Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 w Bytomiu z miejscową Polonią w meczu 33. kolejki II ligi. Bramkę dla Stali strzelił w 63 minucie z rzutu karnego Adrian Gębalski. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Stal zapewniła sobie utrzymanie w II lidze!

Pierwsze 25. minut odbyło się - tyle należy napisać o tym co działo się na początku spotkania. W 26 minucie dobrze prawą flanką popędził Jonkisz, który wrzucił do wbiegającego na dalszy słupek Korczyńskiego, jednak zawodnik Stali uderzył głową zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera Polonii. Pięć minut później dogodną okazję do zdobycia bramki miał Adrian Gębalski, który strzałem z piątego metra  był bliski pokonania Perdijića. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy kapitan Stali wycofał piłkę do wbiegającego Dziubińśkiego, który zaliczył kiks przy uderzeniu i nie zdołał wyprowadzić swojego zespołu na prowadzenie.

Po zmianie stron opromienieni słońcem zawodnicy nie bardzo mieli ochotę na grę. Dopiero w 57. minucie futbolówkę dośrodkował Musiolik na dalszy słupek, a niekryty przez nikogo Szal uderzył po bliższym słupku i Koncki zmuszony był do interwencji. Po ponad godzinie gry futbolówka trafiła w szesnastkę Polonii tam ręką zagrał Lachowski i sędzia po rozmowie ze swoim asystencie wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł Adrian Gębalski, który pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Jedenaście minut później wrzutkę z lewej strony boiska wykorzystał Piotr Ceglarz, który uprzedził obrońców gości i strzałem przy bliższym słupku pokonał bezradnego Konckiego. Już dwie minuty później podopieczni Janusza Białka mieli szansę na ponowne objęcie prowadzenia. Piłkę w pole karne gospodarzy otrzymał Adrian Dziubiński, który przez nikogo niekryty przestrzela nad poprzeczką bytomian. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uderzenie Chrabąszcza na rzut rożny sparował golkiper Stali.

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

0:1 - Adrian Gębalski 63' (k)
1:1 - Piotr Ceglarz 74'

Polonia: 12. Matko Perdijić - 19. Mateusz Słodowy, 5. Marek Szyndrowski, 3. Peter Jánošík, 9. Michał Szal (75, 16. Jakub Żmuda) - 14. Piotr Ceglarz, 8. Michał Chrabąszcz, 28. Jakub Kuzdra, 23. Marcin Lachowski (82, 25. Adam Varadi), 21. Sławomir Musiolik (69, 17. Dawid Skrzypiński) - 24. Kamil Włodyka.

Stal: 12. Bartosz Koncki - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 7. Konrad Korczyński - 14. Kamil Jonkisz, 8. Bruno Żołądź, 13. Przemysław Stelmach (74, 15. Mateusz Wójcik), 23. Adrian Dziubiński, 6. Bartłomiej Wasiluk - 9. Adrian Gębalski (90, 3. Kacper Śpiewak).

Żółta kartka: Lachowski (Polonia).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów: 603 (w tym ok. 200 ze Stalowej Woli).