Podsumowanie 29. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2017-05-07r 20:21

Odra Opole wygrała 5:0 na stadionie Rozwoju Katowice i potrzebuje tylko punktu, by awansować do Nice I ligi. W najlepiej zapowiadającym się meczu Radomiak Radom pokonał 2:1 Olimpię Elbląg dzięki dwóm bramkom Leandro.

Odra Opole miała mniejsze niż typowano kłopoty z pokonaniem Rozwoju Katowice. W zasadzie nie miała ich wcale. 3:0 dla lidera było po kwadransie i podopiecznym Jana Furlepy pozostało kontrolować wydarzenia na boisku. W drugiej połowie poprawili wynik na jeszcze bardziej efektowne 5:0. Na Górnym Śląsku beniaminek odnosi najwyższe zwycięstwa. W kwietniu zdemolował 6:0 ROW 1964 Rybnik.

Zanosiło się, że Odra będzie cieszyć się z awansu w sobotę. Wystrzał korków od szampana zatrzymał Radomiak Radom, który odwrócił wynik spotkania z Olimpią Elbląg z 0:1 na 2:1. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W następnej kolejce Odra może fetować wejście na zaplecze Lotto Ekstraklasy na własnym stadionie. Podejmie Błękitnych Stargard.

Bohaterem meczu w Radomiu był Leandro. Brazylijczyka zabrakło w jedenastce Roberta Podolińskiego na poprzedni mecz z Polonią Warszawa. Pauzował z powodu nadmiaru kartek. Radomiak skompromitował się porażką 1:4 w stolicy Polski. Leandro wrócił, zdobył dwa gole i kandydat do awansu zapunktował. Przy okazji napastnik Radomiaka dogonił w klasyfikacji strzelców lidera Łukasza Pietronia z Olimpii. Obaj strzelili dotychczas 13 bramek.

Zwycięstwa odnieśli również piłkarze Rakowa Częstochowa i Puszczy Niepołomice, którzy plasują się na miejscach premiowanych awansem. Droga po komplet punktów była trudna. Wygraną 1:0 Rakowowi zapewnił w 79. minucie Piotr Malinowski. Puszcza zatriumfowała 3:2 dzięki strzałowi Piotra Stawarczyka z rzutu karnego w 96. minucie. Drużyna Tomasza Tułacza jest specjalistką od rozstrzygania meczów w doliczonym czasie.

Do zmian doszło na dole tabeli. Wskutek porażki 2:3 w Kołobrzegu do strefy spadkowej zleciała Stal Stalowa Wola. Ponad kreskę wyściubił nos ROW 1964 Rybnik dzięki zwycięstwu 1:0 z PGE GKS-em Bełchatów. Ponadto z niebezpiecznego miejsca uciekła Warta Poznań, której wiktoria 1:0 na stadionie Siarki Tarnobrzeg była największą niespodzianką dnia.