StalStalowaWola.pl Aktualności
Bez bramek w Wielką Sobotę
Napisał: doktor. Dnia 2017-04-15r 18:28

W meczu 26. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z GKS-em Bełchatów 0:0.

W Wielką Sobotę przy Hutniczej gościł GKS Bełchatów. Jesienią podopieczni Rafała Wójcika zostali rozbici aż 1:5. Żądza rewanżu była u zielono-czarnych ogromna.

Oba zespoły rozpoczęły z animuszem, tak aby szybko objąć prowadzenie i kontrolować mecz. W 3 minucie na pierwszy rajd zdecydował się Adrian Gębalski, ale został zatrzymany przez Dawida Flaszkę. Z kolei bełchatowianie skupili się przede wszystkimi na posyłaniu długich piłek do Dawida Dzięgielewskiego, ale wszystkie były kasowane przez Szymona Jarosza lub Mateusza Kolbusza. Bramkarz „Brunatnych” Paweł Lenarcik najwięcej pracy miał przy stałych fragmentach gry, które świetnie wykonywał Kamil Bętkowski. Między 31 a 32 minutą Stal miała dwie dogodne bramkowe okazje. Najpierw w mur z rzutu wolnego trafił Bętkowski. Potem piłka spadła w polu karnym pod nogi Gębalskiego, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Goście świetnie kontrowali, a w 35 minucie Bartosza Konckiego przed startą bramki uratowało tylko zawachanie Dzięgielewskiego. W 38 minucie przed kolejną okazją stanął Gębalski, ale i tym razem Lenarcik popisał się dobrą interwencją. Przed przerwą przewaga Stalówki nie podlegała żadnej dyskusji, a golem mógł to podsumować Bętkowski, ale jego uderzenie było zbyt lekkie. W 44 minucie swój kunszt bramkarski pokazał Bartosz Koncki. Golkiper Stali świetnie zachował się przy uderzeniu z rzutu wolnego Artura Lenartowskiego i końcówkami palców zmienił tor lotu piłki, która zmierzała do jego bramki!

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli miejscowi. Aktywny Bętkowski mógł na przykład w 52 minucie szybciej zdecydować się na strzał. W 55 minucie Stal miała trochę szczęścia, bowiem Lenartowskiego w ostatniej chwili zablokował Kolbusz. Po chwili bełchatowianie mieli chyba najlepszą okazję do zdobycia gola. Koncki wyłapał uderzenie Dawida Flaszki. W 62 minucie goście mieli kolejne dwie groźne okazje. Najpierw futbolówkę lecącą w światło bramki wybił Adam Waszkiewicz, a później Flaszka trafił w Konckiego. Skończyło się na strachu. W tym fragmencie meczu to „Brunatni” dyktowali warunki gry i sprawiali wrażenie lepiej dysponowanych. Ekipa trenera Wójcika czekała na kontry. W ostatnch minutach meczu trener zielono-czarnych wpuścił do boju Kacpra Piechniaka, który zastąpił Gębalskiego. Zmiana ta miała ożywić poczynania Stalówki w ofensywie. W 92 minucie Adrian Klepczyński miał piłke meczową. Dobre podanie od Rachwała otworzyło mu miejsce do strzału, ale tutaj fenomenalnie spisał się Koncki, który uratował punkt dla Stali! Po chwili sędzia zakończył mecz. Stal nie wygrała już ósmego meczu z rzędu.

Stal Stalowa Wola - GKS Bełchatów 0:0

Stal: Bartosz Koncki - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Kamil Bętkowski (90' Michał Mokrzycki), Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński (90' Kacper Siudak), Konrad Korczyński (68' Przemysław Stelmach), Adrian Gębalski (79' Kacper Piechniak).

Bełchatów: Paweł Lenarcik - Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Robert Pisarczuk (79' Mateusz Szymorek), Dawid Flaszka, Patryk Rachwał, Marcin Ryszka (90' Mikołaj Bociek), Artur Lenartowski (67' Szymon Zgarda), Dawid Dzięgielewski (85' Daniel Ciechański), Aghwan Papikjan.

Żółte kartki: Wasiluk, Gębalski, Żołądź, Stelmach (Stal) - Dzięgielewski, Klepczyński, Rachwał (GKS).

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

źródło: własne/echodnia.eu