Bramkowy remis w Katowicach
Napisał: doktor. Dnia 2017-03-25r 17:23

Stal Stalowa Wola zremisowała 2:2 z Rozwojem Katowice w wyjazdowym meczu 23. kolejki II ligi.

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała spotkanie wyjazdowe w Katowicach. Ich przeciwnikiem był zespół Rozwoju, który także walczy o utrzymanie w szeregach drugoligowych drużyn. Więc było to jedno z tych spotkań, które nazywamy ,,meczem o 6 punktów”. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali 16 pozycję, jednak rundę wiosenną rozpoczęli zdecydowanie lepiej od zielono-czarnych. W trzech dotychczasowych spotkaniach, po zimowej przerwie zdobyli 4 punkty. Dla przypomnienia Stal zaledwie 1.

Od początku spotkania było widać, że to gospodarze szybciej wybudzili się ze snu zimowego. Zawodnicy Rozwoju grali z większa determinacją i to oni prowadzili grę. Nasz zespół szybko został zmuszony przede wszystkim do uważnej gry w defensywie i sporadycznych ataków, głównie z kontry. Niestety takie nastawienie nie mogło się dobrze skończyć dla Stali. Gospodarze już w 12 minucie zdobyli pierwszą bramkę, kiedy to po sporym zamieszaniu w polu karnym , najlepiej odnalazł się Murawski i z około 5 metrów wpakował piłkę do siatki. Gospodarze dowieźli wynik do końca pierwszej połowy, ponieważ dwa strzały, z czego jeden celny to zbyt mało w wydaniu zawodników Stali, by udało się pokonać bramkarza Rozwoju.

Na całe szczęście dla trenera Wójcika i jego podopiecznych, a także nielicznych kibiców zgromadzonych na stadionie (524 z czego 102 ze Stalowej Woli), drugie 45 minut było zdecydowanie ciekawsze i bardziej efektywne, jeśli chodzi o grę naszego zespołu. Świadczyć o tym mogą bramki zdobyte przez Stal. Najpierw w 49 minucie sprowadzony z Ruchu Chorzów, Konrad Korczyński doprowadził do wyrównania, a w 63 minucie zielono-czarni objęli prowadzenie po golu strzelonym przez Adriana Dziubińskiego. Niestety te dwie bramki strzelone na wyjeździe nie wystarczyły i tym razem do zgarnięcia trzech punktów. 10 minut po objęciu prowadzenia przez Stal, zawodnik gospodarzy Damian Kowalczyk zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, którym zdołał pokonać Frątczaka. Na tablicy wyników 2:2 i wynik ten nie uległ zmianie do końca spotkania.

Wielka szkoda, że zawodnicy Stali, na wiosnę nadal nie zaznali smaku zwycięstwa. Okazją do przerwania tej fatalnej serii hutnicy będą mieli w sobotę 1 kwietnia o godzinie 15:00, kiedy to rozgrywać będą spotkanie na własnym stadionie. Ich przeciwnikiem będzie zespół Warty Poznań, który także bardzo potrzebuje punktów. Więc zapowiada się ciekawy pojedynek, na który serdecznie zapraszamy.

Rozwój Katowice - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:0)
1:0 - Sebastian Murawski 12'
1:1 - Konrad Korczyński 49'
1:2 - Adrian Dziubiński 63'
2:2 - Damian Kowalczyk 73'

Rozwój: Bartosz Gocyk - Damian Mielnik, Michał Czekaj (46' Przemysław Gałecki), Sebastian Murawski, Marcin Kowalski, Kacper Tabiś (46' Bartosz Rutkowski), Michał Płonka, Grzegorz Fonfara, Sebastian Szczepański (68' Damian Kowalczyk), Grzegorz Marszalik (67' Piotr Barwiński), Dawid Przezak.

Stal: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Konrad Kołodziej, Mateusz Wójcik, Konrad Korczyński (63' Kacper Piechniak), Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź (82' Michał Mokrzycki), Przemysław Stelmach, Adrian Dziubiński, Kamil Bętkowski (72' Mateusz Kolbusz).

Żółte kartki: Kołodziej, Wasiluk, Żołądź (Stal).

Czerwona kartka: Adrian Dziubiński 90' (Stal).