Statystyki Stali po 19. kolejkach
Napisał: doktor. Dnia 2016-11-29r 17:05

Za Nami 17. spotkań rundy jesiennej oraz 2. kolejki rozegrane awansem z wiosny. Łącznie zespoły walczyły o punkty w 19. meczach.

Drużyna Stali pod wodzą trenera Rafała Wójcika w 19. spotkaniach zgromadziła 24 punkty i uplasowała się na 9. miejscu w ligowej tabeli.

Stalówka wygrała 6 meczów, 6 razy remisowała i doznała 7 porażek.

Bilans bramkowy to 22 gole zdobyte i 29 bramek straconych. Dwa gole dla Stali padły z rzutów karnych.
Najskuteczniejszym zawodnikiem jesieni został Adrian Gębalski, który zdobył 6 goli.
Po 3 trafienia mają: Kamil Bętkowski, Adrian Dziubiński i Mohamed Essam.
2 razy do bramki przeciwnika trafiali: Konrad Korczyński i Michał Mistrzyk.
Po 1 bramce zdobyli: Przemysław Stelmach i Bruno Żołądź.

Większość bramek zawodnicy Stalówki zdobywali w pierwszej połowie gry - 14 trafień.

Zielono-czarni zdecydowanie lepiej radzili sobie na własnym stadionie.

Stalowcy przy ulicy Hutniczej wygrali 5 meczów, 2 razy zremisowali i tylko 2 razy przegrali. Stosunek bramek również wypada na plus: 13 strzelonych, 10 straconych goli.

Niestety na wyjazdach stalowowolanie radzili sobie dużo gorzej. Tylko jedno zwycięstwo, 4 remisy i 5 porażek, łącznie zdobytych zaledwie 7. punktów w 10. meczach. To skromny dorobek drużyny na obcym terenie. Również bilans bramkowy wygląda słabo: 9 strzelonych i aż 19 straconych bramek.

Do tych statystyk dodać można jeszcze mecz Pucharu Polski w rundzie wstępnej, w którym Stal przegrała z Radomiakiem w Radomiu 0:4.

Jesienią w barwach Stali wystąpiło 23 piłkarzy. Najwięcej minut na boisku spędzili: Bartosz Koncki: 1800 min. w 20 spotkaniach (w tym PP); Mateusz Kolbusz: 1620 minut w 18 meczach; Mateusz Wójcik 1597 minut w 17 meczach.

Zawodnicy zostali ukarani łącznie 63. żółtymi kartkami i 2. czerwonymi.

Najwięcej żółtych kartek ujrzeli: Mateusz Kolbusz - 8; Bruno Żołądź - 8, Michał Mistrzyk - 8.

Czerwone kartoniki zobaczyli Mohamed Essam oraz Bruno Żołądź.

Stal walczy również o punkty w projekcie PZPN - Pro Junior System, gdzie 5 pierwszych zaspołów otrzyma nagrody finansowe. Warunkiem otrzymania pieniędzy z PZPN jest utrzymanie się drużyny w II lidze. Punkty dla zespołu zdobywają zawodnicy do 21 roku życia, a przyznawane są one za minuty spędzone na boisku.

Zielono-czarni po 17. kolejkach zajmowali wysokie, 2 miejsce z dorobkiem 6466 punktów.
Najlepiej punktowali: Bartosz Koncki - 1530; Przemysław Stelmach - 1530; Mateusz Kolbusz - 1350 i Szymon Jarosz - 1260.

źródło: stal1938.pl