Radomiak za mocny po raz trzeci
Napisał: doktor. Dnia 2016-11-25r 19:59

Stal Stalowa Wola przegrała w meczu 19. kolejki II ligi w Radomiu z Radomiakiem 0:1, był to ostatni mecz zielono-czarnych w tym roku.

Drużyna Wernera Liczki jest przynajmniej do soboty liderem i czeka na odpowiedź Rakowa Częstochowa.

Poprzednio Radomiak Radom wygrał na własnym stadionie 1:0 z Siarką Tarnobrzeg, a Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Olimpią Elbląg. Od tego momentu radomianie są najlepiej punktującym u siebie zespołem w lidze. W meczu ze Stalą Stalowa Wola drużyna Wernera Liczki poprawiła statystyki, a prowadzenie objęła już po trzech minutach.

Do bramki Stalówki trafił David Kwiek, który dwie kolejki temu pauzował za nadmiar kartek, a tydzień temu dostał od Liczki tylko sześć minut. Podrażniony Kwiek wpadł w pole karne i przymierzył idealnie. Najlepszą szansę, by podwoić prowadzenie miał Dariusz Brągiel, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Bartoszem Konckim.

Radomiak zdążył ponadto ucieszyć się z rzutu karnego, ale zanim go wykonał, sędzia zmienił decyzję i podyktował rzut wolny z 16. metra. Kłopot z oceną sytuacji można arbitrowi usprawiedliwić. Radomiak grał ze Stalą w gęstej mgle.

Po przerwie przyjezdni zagrali odważniej. Do rozegrania pozostało im ostatnie 45 minut przed najdłuższymi urlopami w roku. Postawili wszystko na jedną kartę i wymieniając krótkie podania, próbowali przedostać się pod bramkę Adriana Szadego. Stalówce było trudno o oddanie soczystego, celnego strzału i szybko stracona bramka zdecydowała o jej porażce.

Dzięki zwycięstwu Radomiak jest na szczycie tabeli. Jedyny klub, który w sobotę może wyprzedzić zielono-białych to Raków Częstochowa, który zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Przy najmniej korzystnych wynikach Stal będzie zimować w dolnej połowie tabeli.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - David Kwiek 3'

Radomiak: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski, Szymon Stanisławski, Matthieu Bemba (89' Karol Kucharski), Kamil Kościelny, David Kwiek (70' Maciej Filipowicz), Dariusz Brągiel, Leândro (79' Chinonso Agu).

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Kamil Bętkowski (64' Konrad Korczyński), Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach, Bartłomiej Wasiluk (77' Adam Zawierucha), Adrian Dziubiński (86' Michał Dobkowski), Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Filipowicz, Agu (Radomiak) - Jarosz, Żołądź (Stal).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Fotorelacja z meczu: radomiak.pl/foto/mecze/radomiak_radom__stal_stalowa_wola

źródło: własne/sportowefakty.wp.pl