Remis w derbach
Napisał: doktor. Dnia 2016-11-13r 15:25

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej rozgrywek II ligi Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 2:2.

Mimo trudnych warunków pojedynek na grząskim, ośnieżonym boisku mógł się podobać. Nie zabrakło typowej dla derbów walki, ale również kilkunastu składnych akcji. Tylko te w pierwszej połowie zaowocowały golami. Siarka Tarnobrzeg prowadziła 2:0 w 23. minucie po strzałach Marcina Stefanika oraz Krzysztofa Ropskiego. W obu sytuacjach nie popisał się bramkarz gości Bartosz Koncki.

Przyjezdni nie zwiesili głów i nie obrazili się na swojego golkipera, a pokazali charakter. Sędzia nie zdążył zaprosić piłkarzy na przerwę, a już było 2:2. Dłoń wyciągnęli do rywali gospodarze. Konkretnie Bartosz Waleńcik, który trafił do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do remisu doprowadził i zarazem wynik ustalił w 44. minucie Kamil Bętkowski. Pomocnik przymierzył perfekcyjnie z rzutu wolnego.

Wskutek remisu Siarka straciła miejsce barażowe na rzecz Puszcza Niepołomice. Drużyna ze Stalowej Woli jest w środku tabeli.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:2 (2:2)
1:0 - Marcin Stefanik 8'
2:0 - Krzysztof Ropski 23'
2:1 - Bartosz Waleńcik (sam.) 36'
2:2 - Kamil Bętkowski 44'

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz, Marcin Stefanik, Marcin Stromecki (55' Mateusz Czyżycki), Daniel Koczon, Grzegorz Płatek (46' Michał Żebrakowski), Hubert Tomalski, Krzysztof Ropski (85' Patryk Szewc).

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach, Adrian Dziubiński, Bartłomiej Wasiluk (46' Konrad Korczyński), Kamil Bętkowski (66' Kacper Piechniak), Adrian Gębalski (89' Michał Dobkowski).

Żółte kartki: Grzesik (Siarka) - Wasiluk, Mistrzyk, Żołądź (Stal).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

źródło: własne/sportowefakty.wp.pl