Porażka z Rakowem
Napisał: doktor. Dnia 2016-11-09r 14:56

Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku 0:3 z Rakowem Częstochowa w zaległym meczu 14. kolejki II ligi. Bramki dla gości zdobyli: Tomáš Petrášek oraz byli gracze Stalówki, Tomasz Płonka i Przemysław Oziębała.

W środowe południe w Stalowej Woli miejscowa Stal wraz z Rakowem Częstochowa odrabiali drugoligowe zaległości. Mecz 14. kolejki nie doszedł do skutku w październiku przez obfite opady deszczu. Tym razem pogoda okazała się bardziej łaskawa. Stalówka mimo, że przegrała z nowym liderem rozgrywek i niepokonaną ekipą z Częstochowy to i tak nie przyniosła wstydu. Teraz pora, bowiem na prestiżową operację Tarnobrzeg. Mecz z trybun oglądał trener Siarkowców Włodzimierz Gąsior, a trener Stali Rafał Wójcik na tyle na ile mógł wprowadził kilka zmian w meczowej jedenastce. Od pierwszych minut można być oglądać Adama Zawieruchę oraz Kacpra Piechniaka.

Od pierwszych minut dało się zauważyć wyraźną przewagę graczy z Częstochowy. To oni jako pierwsi groźnie zaatakowali bramkę bronioną przez Bartosza Konckiego. Oblężenie bramki zielono-czarnych dało pierwszy efekt w 14 minucie. Prawą stroną ruszył były napastnik Stali, Tomasz Płonka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Konckim i strzałem po dłuższym rogu nie dał żadnych szans golkiperowi miejscowych. Swoją okazję miał także inny były zawodnik Stalówki, Przemysław Oziębała, ale to uderzenie na szczęście zostało zablokowane. W 20 minucie było już 2:0 dla Rakowa. Tomas Petrasek wykorzystał daleki wyrzut piłki z aut. Po tym trafieniu zielono-czarni rzucili się do ataków. Już w 25 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Zawierucha, ale spudłował. W 40 oraz 42 minucie Tomasz Loska wybronił dwa strzały Piechniaka. Także i Koncki miał wiele pracy, choćby przy uderzeniach Łukasza Góry i Oziębały.

W drugiej połowie mecz cały czas trzymał w napięciu. Pech nie opuszczał Piechniaka i Zawieruchy, których uderzenia mijały bramkę Rakowa. Z kolei rywal postawił w 84 minucie „kropkę nad i”, a zrobił to były gracz zielono-czarnych: Oziębała. Raków pokonał Stal i zachował miano niepokonanej ekipy. Tym samym został też nowym liderem rozgrywek.

Teraz przed Stalą prestiżowe derby Podkarpacia z Siarką. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 13 listopada, o godzinie 12 w Tarnobrzegu.

Stal Stalowa Wola - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)
0:1 - Tomasz Płonka 12'
0:2 - Tomáš Petrášek 20'
0:3 - Przemysław Oziębała 84'

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński (61' Radosław Adamski), Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Adam Zawierucha, Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź (79' Konrad Kołodziej), Adrian Dziubiński (46' Przemysław Stelmach), Michał Dobkowski (46' Michał Mistrzyk), Kacper Piechniak.

Raków: Tomasz Loska - Lukáš Ďuriška (80' Łukasz Siedlik), Tomáš Petrášek, Łukasz Góra, Przemysław Oziębała, Tomasz Margol (46' Łukasz Kmieć), Rafał Figiel, Filip Kowalczyk, Peter Mazan, Piotr Malinowski (73' Adam Mesjasz), Tomasz Płonka (65' Adam Czerkas).

Żółte kartki: Kolbusz, Żołądź (Stal) - Margol, Płonka (Raków).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Aktualna tabela II ligi: 90minut.pl/2liga-tabela

źródło: własne/echodnia.eu