Stalówka wygrywa z Polonią Bytom
Napisał: doktor. Dnia 2016-11-06r 15:55

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w pierwszej połowie spotkania Adrian Dziubiński.

Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, panował spory chaos. Brakowało też przede wszystkim okazji bramkowych. Goście właściwie tylko raz mogli zdobyć gola, ale Marcin Lachowski w trudnej sytuacji znacznie przestrzelił.

Zielono-czarni z kolei częściej posiadali piłkę, ale brakowało wykończenia. W 36. minucie padła jednak bramka dla gospodarzy. Najpierw groźnie uderzył Adrian Gębalski, a Marcin Michalak sparował piłkę do boku, a po chwili napastnik Stali świetnie dograł w pole karne do niepilnowanego Adriana Dziubińskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Polonii.

Po zmianie stron mogło dojść do wyrównania, ale po jednej z akcji gości piłkę z linii bramkowej wybił Bruno Żołądź. Stalowcy głównie skupiali się na kontrach. Po jednej z nich Dziubiński minął bramkarza Polonii, ale piłka mu nieco odskoczyła i ratował się strzałem z trudnej pozycji, ale nie zdołał trafić do pustej bramki. W 73. minucie Bartosz Koncki ofiarną interwencją w polu karnym powstrzymał jednego z rywali i uchronił Stal przed utratą gola.

Polonia do końca walczyła o punkt, ale to gospodarze mieli lepsze okazje na kolejne trafienia, ale ostatecznie bramki już nie padły.

Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Adrian Dziubiński 35'

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (84' Michał Dobkowski), Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach (87' Adam Zawierucha), Kamil Bętkowski (46' Bartłomiej Wasiluk), Adrian Dziubiński, Adrian Gębalski (79' Kacper Piechniak).

Polonia: Marcin Michalak - Wojciech Jurek (82' Mateusz Słodowy), Peter Jánošík, Marek Szyndrowski, Jakub Żmuda, Sławomir Musiolik (88' Seweryn Pielichowski), Michał Chrabąszcz, Kamil Zalewski (75' Patryk Stefański), Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz, Arkadiusz Kowalczyk (67' Bartłomiej Setlak).

Żółte kartki: Kolbusz (Stal) - Żmuda, Lachowski, Ceglarz (Polonia).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Już w najbliższą środę (9 listopada) o godzinie 13:00 Stal Stalowa Wola podejmie u siebie Raków Częstochowa w zaległym meczu 14. kolejki II ligi.

źródło: własne/sportowefakty.wp.pl