Stal remisuje w Rybniku
Napisał: doktor. Dnia 2016-10-28r 20:20

Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali 1:1 z drużyną ROWu 1964 Rybnik w wyjazdowym meczu 15. kolejki II ligi.

Stalówka doprowadziła do remisu pomimo gry w osłabieniu. Pojedynek przerwano dwukrotnie z powodu awarii oświetlenia.

Przez problemy z oświetleniem sędzia Sylwester Rasmus musiał przedłużyć pierwszą połowę o 27 minut. Jupitery zgasły po raz pierwszy w 6 minucie, a następnie w 25 minucie. Z tego samego powodu we wrześniu przerwano mecz Polonii Warszawa z Legionovią Legionowo, a w starciu MKS Kluczbork z Chojniczanką Chojnice nie uznano gościom gola.

ROW 1964 Rybnik rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i jeszcze przed pierwszą, przymusową przerwą Sebastian Siwek trafił w poprzeczkę sprzed pola karnego. Drużyna ze Śląska wygrała tylko jedno z ostatnich pięciu spotkań i potrzebowała punktów, by oddalić się z okolic strefy spadkowej.

Po przeciwnej stronie boiska groźny był Adrian Gębalski. W 40 minucie strzelił z bliska i rybniczan ratowała interwencja Daniela Kajzera. Niewiele później spóźnił się do piłki bitej wzdłuż bramki. Gębalski jest autorem sześciu goli od początku sezonu, najlepszym snajperem swojego zespołu i plasuje się wysoko w klasyfikacji strzelców ligi. Mimo starań w piątek nie powiększył dorobku.

Od 52 minuty piłkarze zaczęli być upominani kartkami. Nerwów nie wytrzymał Bruno Żołądź. Pomocnik Stali dostał dwa żółte kartoniki w siedem minut i osłabił drużynę. Od tego momentu gospodarze mogli atakować odważniej, ale ich zapał nie przekładał się na sytuacje podbramkowe, nie mówiąc już o celnych strzałach.

Emocji nie zabrakło w końcówce meczu. Sposób na zmianę wyniku znaleźli zmiennicy w obu zespołach. W 84 minucie Marek Gładkowski zdobył pierwszego gola w sezonie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Już wydawało się, że ROW 1964 ma punkty w kieszeni, a jednak grający w dziesięciu przeciwnik odpowiedział. Konrad Korczyński ustalił wynik na 1:1 po dobrej wymianie podań w 89 minucie.

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)
1:0 - Marek Gładkowski 83'
1:1 - Konrad Korczyński 89'

ROW 1964: Daniel Kajzer - Paweł Jaroszewski, Dawid Bober, Tomasz Balul, Dawid Gojny, Sebastian Siwek, Szymon Jary (45' Bartosz Slisz), Gabriel Nowak, Mariusz Muszalik (77' Dawid Drozdowski), Krzysztof Koch (61' Damian Koleczko), Kamil Spratek (68' Marek Gładkowski).

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach, Bruno Żołądź, Bartłomiej Wasiluk, Kamil Bętkowski (65' Konrad Korczyński), Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Nowak, Siwek (ROW 1964) - Żołądź, Wójcik, Wasiluk, Mistrzyk (Stal).

Czerwona kartka: Bruno Żołądź (57' Stal, za drugą żółtą).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

źródło: własne/sportowefakty.wp.pl