Porażka w Legionowie
Napisał: doktor. Dnia 2016-10-16r 01:49

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali w wyjazdowym meczu 13. kolejki II ligi z Legionovią Legionowo 0:1.

Do Legionowa Stalowcy dotarli dopiero na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem meczu. Z powodu awarii autokaru, która przytrafiła się naszym w Kozienicach. Na szczęście udało się załatwić autobus zastępczy i dojechać na miejsce, a spotkanie Legionovia - Stal rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem.

Wśród gości zabrakło pauzujących za kartki Mohameda Essama (dostał karę czterech meczów za swoje zachowanie w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg) i Mateusza Wójcika oraz chorego Mateusza Kolbusza (angina).

Ostrzeżenie dla przyjezdnych nadeszło już w 8 minucie, gdy piłkę do bramki Stali wpakował Arkadiusz Ciach, ale sędzia odgwizdał „spalonego” i gola nie uznał. Stalowcy też próbowali kilka razy groźniej zaatakować, ale brakowało wykończenia akcji. A celny strzał Adama Zawieruchy pewnie obronił Sebastian Madejski.

Po pierwszej połowie zmarznięci kibice nie mogli mówić o nadmiarze wrażeń. Wśród nich wypatrzeć można było między innymi Edwarda Durdę, znanego telewizyjnego komentatora sportowego pochodzącego ze Stalowej Woli. Było też w sektorze dla kibiców gości kilku fanów stalowowolskiej drużyny, a większą grupę można było usłyszeć spoza stadionu, gdy rozległo się między innymi głośne: "Tylko zwycięstwo, Stalowa tylko zwycięstwo!".

W drugiej połowie na boisku niewiele się zmieniło i długo zapowiadało się na mecz bez bramek. Niestety przełamanie nastąpiło w 73 minucie, gdy trafił dla Legionovii z pola karnego wspomniany Płonka. Stal próbowała odrabiać straty, emocje mieliśmy jeszcze w doliczonym czasie gry, a w ostatnich akcjach przed bramką rywali brał udział nawet golkiper gości, Bartosz Koncki. Michał Mistrzyk z rzutu wolnego trafił w mur, ale goście mieli jeszcze rzut rożny. Dośrodkowanie Mistrzyka, zamieszanie i… Madejski popycha przed swoją bramką Adriana Dziubińskiego i łapie piłkę. Piłkarze Stali protestowali, uznając, że to powinien być rzut karny. Sędzia jednak uznał inaczej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że po spotkaniu arbiter tłumaczył, że w tej sytuacji dwóch zawodników gości było wcześniej na spalonym.

"W pierwszej połowie nie byliśmy zbyt zajadli w szukaniu swoich szans pod bramką i tu mam pretensje do swojego zespołu. Ten prawdziwy impuls dał nam stracony gol. Jeden błąd na naszej prawej stronie, gapiostwo i praktycznie wjeżdżają do pustej bramki" – mówił między innymi po meczu trener Stali, Rafał Wójcik.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Płonka 73'

Legionovia: Sebastian Madejski - Mikołaj Grzelak (80' Sebastian Milewski), Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba, Krystian Wójcik, Patryk Koziara (65' Ivan Jovanović),  Michał Płonka, Arkadiusz Ciach (46' Paweł Garyga), Marcin Wodecki, Arkadiusz Madeński (64' Ernest Dzięcioł).

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Bruno Żołądź, Konrad Korczyński (90' Nicholas Kozdra), Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach, Bartłomiej Wasiluk, Kamil Bętkowski (74' Kacper Piechniak), Adam Zawierucha (57' Michał Dobkowski), Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Jovanović, Bajat (Legionovia).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

źródło: własne/stalowemiasto.pl