StalStalowaWola.pl Aktualności
Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe
Napisał: doktor. Dnia 2016-10-01r 17:54

Stal Stalowa Wola pokonała w Wejherowie miejscowego Gryfa 1:0 w meczu 11. kolejki II ligi. Dla zielono-czarnych jest to pierwsze ligowe zwycięstwo na boisku rywala. Jedyną bramkę w meczu zdobył Adrian Gębalski.

Trener Stali Stalowa Wola, Rafał Wójcik, przed meczem z Gryfem Wejherowo zapowiadał trzy punkty i słowa dotrzymał. Zielono-czarni wykorzystali swoją najgroźniejszą broń, czyli kontrataki.

Zgodnie z przewidywaniami to miejscowi rozpoczęli ostry napór na bramkę Bartosza Konckiego. W pierwszym kwadransie gry doskonałe okazje podbramkowe mieli dwaj byli piłkarze Siarki Tarnobrzeg, Łukasz Nadolski oraz Robert Chwastek. Jednak za każdym razem pięknymi interwencjami popisywał się Koncki. Stalówka wytrzymał napór przeciwnika i wyprowadziła zabójczą kontrę. Mocnym strzałem w lewy róg bramki Lelenia popisał się będący ostatnio w dobrej dyspozycji Adrian Gębalski. Futbolówka znalazła się w siatce i cały obóz piłkarzy Stalówki mógł rozpocząć taniec radości. Gryf najlepszą okazję do wyrównania miał w 40 minucie. Przemysław Czerwiński, który dopiero 120 sekund wcześniej zameldował się na boisku, uderzył niecelnie.

Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do naszej ekipy. W ciągu jednej minuty Lelenia do wysiłku zmusili Konrad Korczyński oraz Mateusz Wójcik. Zielono-czarni grali bardzo mądrze, wybijali z rytmu piłkarzy z Wejherowa i wyprowadzali groźne kontry. Ponownie mogła się podobać gra Mohameda Essama, a Kamil Bętkowski pokazał, że może być solidnym wzmocnieniem składu. Pod koniec spotkania to właśnie Essam miał szansę na to, aby podwyższyć rezultat meczu. Zabrakło szczęścia. Jeśli chodzi o Gryf to w 74 minucie Chwastek uderzał ale na kilka metrów przed bramką piłkę przedłużył Marczak i fenomenalnie obronił Koncki. W 88 minucie Kołc uderzał z dwóch metrów i nie trafił w bramkę.

Nic złego już się nie stało Stalówce. Po ostatnim gwizdku podopieczni trenera Wójcika mogli rozpocząć taniec radości. W końcu udało się zdobyć na obcym terenie komplet punktów.

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
0:1 - Adrian Gębalski 15'

Gryf: Dawid Leleń - Przemysław Mońka, Łukasz Nadolski, Paweł Brzuzy, Maciej Dampc (60' Jacek Wicon), Robert Chwastek, Piotr Kołc, Piotr Łysiak (72' Michał Marczak), Paweł Czychowski (39' Przemysław Czerwiński), Adrian Klimczak, Daniel Ciechański.

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach, Bartłomiej Wasiluk (89' Bruno Żołądź), Kamil Bętkowski (72' Michał Dobkowski), Mohamed Essam (90' Kacper Siudak), Adrian Gębalski (85' Kacper Piechniak).

Żółte kartki: Kołc (Gryf) - Korczyński, Jarosz, Stelmach, Essam (Stal).

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek).

źródło: własne/echodnia.eu