StalStalowaWola.pl Aktualności
Zmarnowana szansa
Napisał: doktor. Dnia 2016-09-10r 18:23

Stal Stalowa Wola zremisowała 2:2 z Błękitnymi Stargard. Gospodarze prowadzili już 2:0, lecz ostatecznie nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Po pechowym remisie Stali Stalowa Wola z Wartą Poznań, drużyna Rafała Wójcika za wszelką cenę chciała zdobyć trzy punkty na własnym stadionie. Mecz toczył się w afrykańskim upale.

Zielono-czarni zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Świetnie z obrońcami ze Stargardu radził sobie Mohamed Essam i to właśnie Egipcjanin w 6 minucie podał piłkę do Michała Mistrzyka, który był szybszy od defensorów Błękitnych, znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Przemysława Wróbla. Dwie minuty później powinno być 2:0 dla Stali. Adrian Gębalski próbował lobować Wróbla, ale do pełni szczęścia zabrakło około metra. Ekipa z Pomorza Zachodniego praktycznie nie istniała na stadionie przy ulicy Hutniczej. W 24 minucie świetną okazję miał Przemysław Stelmach, który najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wróbel końcami palców zdołał sparować futbolówkę na aut. Drużyna ze Stargardu najgroźniejszą okazję miała w 27 minucie spotkania, kiedy to Michał Magnuski otrzymał dobre podanie w polu karnym i oddał strzał. Piłka na szczęście minęła bramkę Bartosza Konckiego. Między 34 a 35 minucie Stal zmiażdżyła swojego rywala. Najpierw swoim kunsztem popisał się Essam, który dokładnie podał do Gębalskiego. Napastnik Stalówki wpadł w pole karne i pokonał bezradnego Wróbla. Po chwili powinna być trzecia bramka dla gospodarzy! Świetnie z piłką do środka zszedł Essam, który odegrał do Gębalskiego, a ten ponownie znalazł się sam na sam. Niepotrzebnie wdał się w drybling z bramkarzem Błękitnych i zmarnował okazję na podwyższenie rezultatu. Przed przerwą Stal wyprowadziła jeszcze jedną kontrę. Michał Dobkowski wystawił piłkę Bartłomiejowi Wasilukowi, ale pomocnik zielono-czarnych nie trafił czysto w piłkę i bramkarz gości skutecznie interweniował.

W przerwie meczu trener gości Krzysztof Kapuściński musiał na nowo ustawić swój zespół. Dokonał dwóch zmian i wszystko się odwróciło. Jednym z tych, który wszedł był Przemysław Brzeziański. O ile jeszcze na początku drugiej połowy Stal miała przewagę, tak z każdą kolejną minutą było już odwrotnie. W 56 minucie Przemysław Brzeziański nie był pilnowany w polu karnym i pokonał strzałem głową Konckiego. W 65 minucie było już 2:2. Uderzenie na granicy pola karnego oddał Brzeziański, strzał obronił Koncki, ale jednak był zbyt mocny i futbolówka znalazła w bramce. Co najgorsze Stal grała fatalnie. Rywale stwarzali wiele sytuacji. Jednak to Stalówka miała siłę na ostatni zryw. Już w doliczonym czasie gry Kacper Piechniak znalazł się sam na sam minął golkipera Błękitnego i podał do nabiegającego kolegi, który minął się z futbolówką! Po chwili juniorski błąd popełnił doświadczony defensor Błękitnych, Tomasz Pustelnik do piłki dopadł Wasiluk, ale trafił w ... poprzeczkę.

Więcej goli już nie padło i Stal zremisowała 2:2 z Błękitnymi. Po raz kolejny głupio straciliśmy dwa punkty.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 2:2 (2:0)
1:0 - Michał Mistrzyk 6'
2:0 - Adrian Gębalski 34'
2:1 - Przemysław Brzeziański 56'
2:2 - Przemysław Brzeziański 65'

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Nicholas Kozdra, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk, Bartłomiej Wasiluk, Przemysław Stelmach (64' Mateusz Argasiński), Michał Dobkowski (72' Kacper Siudak), Mohamed Essam (84' Radosław Adamski), Adrian Gębalski (83' Kacper Piechniak).

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski (46' Przemysław Brzeziański), Wojciech Fadecki (70' Maciej Więcek), Patryk Baranowski (46' Grzegorz Rogala), Maciej Kazimierowicz, Mateusz Czapłygin (90+5' Karol Orłowski), Bartosz Flis, Michał Magnuski.

Żółte kartki: Bartosz Flis (Błękitni Stargard) oraz Michał Mistrzyk, Mateusz Kolbusz (Stal Stalowa Wola).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

źródło: echodnia.eu