Z Warszawy bez punktów
Napisał: doktor. Dnia 2016-08-14r 01:02

Po dwóch porażkach Stal Stalowa Wola jechała do Warszawy na mecz z Polonią po trzy punkty. Beniaminek zgodnie z oczekiwaniami okazał się bardzo wymagającym rywalem.

Od pierwszych minut spotkania zaznaczyła się przewaga zielono-czarnych. W barwach naszego klubu występowało już dwóch nowych zawodników: Szymon Jarosz oraz Mohamed Essam. Egipcjanin, który jest piłkarzem ofensywnym starał się i robił co mógł, aby zaprezentować się, jak najlepiej. To właśnie on wraz z Adrianem Gębalskim sprawiali najwięcej problemów obrońcom "Czarnych Koszul". W 30 minucie tylko dzięki refleksowi Dominika Puska miejscowi nie stracili gola. Dobrze uderzał w tej sytuacji Gębalski. Potem już jednak nie było tak dobrze.

Poloniści próbowali się odgryzać kontrami. Jedna z nich o mało co nie skończyła się źle dla Stali, ale na szczęście Piotr Kosiorowski został zatrzymany przez defensorów gości. W 40 minucie Polonia miała kolejną okazję na gola, ale uderzenie Mariusza Marczaka minęło bramkę strzeżoną przez Bartosza Konckiego.

Drużyna ze stolicy nie miała zamiaru się zatrzymać po przerwie. W 54 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Marcin Kluska dostał od Marczaka podanie na skraj pola karnego i idealnie przymierzył kontrującym uderzeniem w narożnik bramki. W ciągu kilku następnych minut "Czarne Koszule" miały kolejne okazje podbramkowe. Na całe szczęście gracze z Warszawy pudłowali nie potrafili wepchnąć piłki nawet do pustej bramki. Po stracie gola Stal robiła co mogła, aby zdobyć wyrównujące trafienie. Polonia na to czekała, grała mądrze i wszystkie ataki były rozbijane przez obrońców miejscowych. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry uderzał Essam, ale futbolówka nie leciała w światło bramki. Pechowo zakończyło się całe spotkanie, bo tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Marczak został według arbitra sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Daniel Choroś i Polonia wygrała 2:0.

Stal nadal ma zero punktów na koncie i w perspektywie spotkanie na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice w sobotę, 20 sierpnia, o godzinie 17.

Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 - Marcin Kluska 54'
2:0 - Daniel Choroś 90' (k)

Polonia: Pusek – Bochenek, Worach, Choroś, Wojdyga, Kosiorowski (90+1' Wierzbowski), Nakrosius, Kluska (77' Sauczek), Marczak, Pieczara (85' Oświęcimka), Pawela (71' Tomaszewski).

Stal: Koncki – Korczyński (83' Stelmach), Kolbusz, Jarosz, Wójcik, Mistrzyk (61' Piechniak), Żołądź, Dziubiński, Essam, Zawierucha (46' Dobkowski), Gębalski (77' Siudak).

Żółte kartki: Marczak (Polonia) - Wójcik, Żołądź (Stal).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Widzów: 1200.

źródło: echodnia.eu