II liga: Wisła Puławy broni miejsca barażowego, Nadwiślan Góra ligowego bytu
Napisał: doktor. Dnia 2016-05-29r 09:50

Bramka na 2:2 w 88 minucie meczu z ROW 1964 Rybnik pozwoliła Wiśle Puławy pozostać na miejscu barażowym przed ostatnią kolejką. Nie spadł Nadwiślan Góra, który pokonał 3:2 Puszczę Niepołomice.

Wydarzeniem 33. kolejki było zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg 2:0 z GKS Tychy. Potknięcie zespołu Kamila Kieresia powoduje, że walka o awans i miejsce barażowe potrwa do samego końca rozgrywek. GKS pozostał na 3. miejscu w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad Wisłą Puławy i trzy nad Siarką, a w perspektywie mecz z liderem.

Wciąż nie wiadomo czy Nadwiślan Góra spadnie ze szczebla centralnego. W sobotę niespodziewanie pokonał 3:2 Puszczę Niepołomice. Trzy gole zaliczki miał po ledwie 21 minutach. Drużyna z Małopolski "dojechała" w tym momencie na Śląsk, ale było ją stać tylko na złapanie kontaktu z przeciwnikiem. Nadwiślan uratował ligowy byt na minimum tydzień, ale nadal jest w dramatycznym położeniu. W ostatniej kolejce potrzebuje zwycięstwa z pewnym awansu Zniczem Pruszków, a ponadto korzystnych wyników na innych stadionach.

Spośród wyników na innych stadionach należy odnotować pogrom 4:0, jaki Gryf Wejherowo zafundował Błękitnym Stargard. Gospodarze spadli tydzień temu z ligi i mogli zagrać swobodnie na pożegnanie z własną publicznością i szczeblem centralnym. Błękitni wyjechali najwidoczniej na wakacje. Tydzień temu zagwarantowali sobie utrzymanie wygraną 4:0 w Rybniku i całe dobre wrażenie zmazali w Wejherowie.

Także na północy Polski Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 ze Stalą Stalowa Wola. 14. minuta przyniosła podwójne przełamanie. Kotwica zdobyła pierwszego gola na swoim stadionie od marca, a Paweł Łysiak trafił do siatki po raz pierwszy w barwach klubu. Stal zakończyła sezon nieprzyjemnym akcentem. Za tydzień dopisze sobie komplet punktów walkowerem i będzie oczekiwać na wyniki innych spotkań.

Radomiak Radom wygrał ponownie 1:0. Tym razem z Polonią Bytom. Na pozostałych arenach bezbramkowe remisy. Stal Mielec podzieliła się punktami z Olimpią Zambrów, a Legionovia Legionowo z Rakowem Częstochowa. W bramce Stali pojawił się na 20 minut Bogusław Wyparło. Zachował czyste konto i w ten sposób zakończył bogatą karierę.