Wszystko wraca do "normy"
Napisał: doktor. Dnia 2016-05-11r 22:23

W środowe popołudnie Stal Stalowa Wola przegrała u siebie 0:1 z Błękitnymi Stargard. Komplikacja w walce o utrzymanie w II lidze.

Po wygranej z Rakowem Częstochowa w drużynie Stali Stalowa Wola powiało optymizmem. "Ta wygrana była nam potrzebna, jak tlen do życia" - komentował Ryszard Kuźma, trener Stalówki.

Jednak aby częstochowska wiktoria nie została zmarnowana należało wygrać w środę na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard. Ekipa z Pomorza Zachodniego tak jak nasza drużyna broni się przed spadkiem, zatem na murawie nie było żadnej kalkulacji. Każdy dawał z siebie wszystko.

Na trzy drugoligowe spotkania rozegrane z Błękitnymi Stargard wszyscy w Stalowej Woli pamiętają najbardziej ten sprzed roku rozgrywany przy Hutniczej. Walcząca wówczas o awans Stal po horrorze i niezwykłym scenariuszu przegrała z graczami przyjezdnych 0:2 co sprawiło, że zamiast ich w barażach zagrali wówczas gracze Rakowa Częstochowa.

Przed meczem trener Kuźma miał po raz kolejny kłopot z ustawieniem meczowej jedenastki. Przede wszystkim za nadmiar żółtych kartek musiał pauzować podstawowy napastnik zielono-czarnych, Tomasz Płonka. Kilka dni wcześniej Damian Łanucha zaczął narzekać na uraz.

"Mamy wąską kadrę dlatego nasze pole manewru nie jest duże. Taka jest piłka nożna, trzeba się liczyć z żółtymi kartkami, a także kontuzjami. Nic na to nie poradzimy" - dodaje trener Kuźma.

Oba zespoły grając o utrzymanie wiedziały, że najważniejsze jest to aby nie stracić gola. Dlatego w pierwszej połowie w poczynaniach ofensywnych obu ekip widać było przede wszystkim obawę oto aby nie stracić gola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, który nie dawał zbyt wiele zarówno jednej drużynie, jak i drugiej.

Niestety, humory kibicom oraz piłkarzom Stalówki popsuł Franciszek Siwek. Obrońca Błękitnych w 52 minucie meczu wykorzystał błąd Michała Kachniarza. Tomasz Wietecha nie miał żadnych szans przy uderzeniu z 16 metra po długim rogu.

Strata gola zadziałała na miejscowych, jak płachta na byka. Zielono-czarni ruszyli do ataku i w 62 minucie po kolejnym faulu obrońca Błękitnych Ariel Wawszczyk obejrzał drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Stal mając liczebną przewagę grała coraz odważniej. Wielka szkoda, że dobrych okazji nie wykorzystali Przemysław Oziębała oraz Bartłomiej Bartosiak. Ich strzały z 6-7 metrów bronił Przemysław Wróbel, a dobitki były niecelne. Piłkarzom Stalówki nie można było odmówić ambicji, brakowało skuteczności.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
0:1 - Franciszek Siwek 53'

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Michał Mistrzyk (62' Paweł Giel), Przemysław Stelmach, Michał Kachniarz (58' Dawid Przezak), Mateusz Kantor, Przemysław Oziębała, Bartłomiej Bartosiak.

Błękitni: Przemysław Wróbel - Franciszek Siwek, Patryk Baranowski, Tomasz Pustelnik, Ariel Wawszczyk, Jakub Okuszko (46' Patryk Bednarski), Wojciech Fadecki, Paweł Lisowski, Bartosz Flis (90' Kacper Pluta), Bartłomiej Zdunek (55' Maciej Więcek), Michał Magnuski (65' Rafał Gutowski).

Żółte kartki: Bartkiewicz, Stelmach - Wawszczyk, Gutowski.

Czerwona kartka: Ariel Wawszczyk (65' Błękitni, za drugą żółtą).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Aktualna tabela II ligi: 90minut.pl/liga/0/liga8071.html

źródło: echodnia.eu