Dymisja trenera Andrzeja Kasiaka
Napisał: Bieniu. Dnia 2016-04-10r 23:29

Stal Stalowa Wola przegrała w niedzielę mecz 25. kolejki z Polonią Bytom 2:3. Po spotkaniu do dymisji podał się trener Stalówki, Andrzej Kasiak

Drużyna Andrzeja Kasiaka jest w potrzebie. Limit błędów został już wyczerpany i teraz drugoligowa Stal Stalowa Wola musi zacząć wygrywać. W przeciwnym razie coraz bliżej jest do strefy spadkowej, a byłaby to katastrofa.

Niestety, spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla zespołu ze Stalowej Woli. Goście z Bytomia, którzy desperacko bronią się przed spadkiem, rzucili się do ataków i szybko wyszli na... dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 14 minucie Michał Zieliński wykorzystał zagranie Marcina Lachowskiego. Po podaniu swojego kolegi z zespołu Zieliński miał przed sobą tylko Tomasza Wietechę i tę sytuację pewnie wykorzystał. Pięć minut później było już 2:0! Bartłomiej Setlak popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu i pokonał Wietechę.

Strata dwóch goli sprawiła, że Stalówka od 20 minuty cały czas nacierała na bramkę strzeżoną przez Adriana Olszewskiego. Szczęścia próbował między innymi Damian Łanucha, ale radość w obozie zielono-czarnych wybuchła po pięknej akcji duetu obrońców: Adriana Bartkiewicza oraz Mateusza Kantora. W 30 minucie Adrian świetnie podał do Mateusza i „Kantorek” mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Olszewskiego. Gol kontaktowy dodał jeszcze animuszu Stali. Jednak żaden z kolejnych ataków nie przyniósł klarownej sytuacji podbramkowej.

Kibice Stali liczyli na to, że tuż po gwizdku oznajmiającym początek drugiej połowie zielono-czarni od razu rzucą się do szaleńczych ataków i postarają się szybko strzelić wyrównującego gola.

Jednak goście nadal umiejętnie rozbijali ataki Stali i wyczekiwali na kontry. W 72 minucie nadarzyła się taka okazja. Jeden z piłkarzy Polonii został sfaulowany. Pech chciał, że rzut wolny został wykonany perfekcyjnie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lachowski popisał się celnym strzałem głową. Źle w tej sytuacji zachował się bramkarz Stali. Pomocnik Polonii miał w tym momencie na swoim koncie gola i asystę. Zielono-czarni szybko odpowiedzieli kolejnym kontaktowym trafieniem. W 75 minucie w polu karnym gości upadł Bartłomiej Bartosiak. Sędzia Paweł Kukla z Krakowa nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Damian Łanucha.

Drużyna z Bytomia cofnęła się do głębokiej defensywy. Zielono-czarni robili co tylko mogli, aby zdobyć wyrównującego gola. Jednak sami musieli uważać. W 89 minucie przed stratą czwartego gola Stal uratował Wietecha. Niestety, zielono-czarni nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przegrali kolejny mecz w tym sezonie. Ta fatalna passa ma już poważne rozmiary. Był to: drugi mecz z rzędu z porażką przy Hutniczej i jednocześnie czwarty bez wygranej. Stal nie wygrała już dziewięciu spotkań z rzędu. Jest źle!

Po spotkaniu do dymisji podał się trener Stalówki, Andrzej Kasiak.

źródło: echodnia.eu