II liga sobotnie mecze: Potężna salwa na pożegnanie
Napisał: doktor. Dnia 2015-11-29r 11:39

Mimo trudnych warunków atmosferycznych w sobotnich meczach II ligi padły aż 22 gole. Cztery stracił Znicz Pruszków, a pięć Okocimski Brzesko. Obie drużyny grały z teoretycznie słabszymi rywalami.

Znicz Pruszków potwierdził, że o ile na wyjazdach radzi sobie wybornie, to u siebie jest zespołem zawodnym. Zdecydowana porażka 0:4 z Siarką Tarnobrzeg przesądza na sto procent, że Raków Częstochowa będzie zimować na miejscu premiowanym awansem niezależnie od wyniku swojego meczu z Nadwiślanem Góra. Pruszkowianie kończą piłkarski rok w marnych humorach, ale przynajmniej na lokacie barażowej.

Swojego przeciwnika rozgromili Błękitni Stargard. Wystrzelali się za całą, nieudaną rundę i zdemolowali Okocimskiego Brzesko 5:0. Trener Tomasz Kulawik powiedział po spotkaniu wprost, że jego podopieczni nie dojechali do Stargardu, a zostali w Brzesku. Mecz toczony w śnieżycy dostarczył duże emocje i równie dobrze mógł przynieść jeszcze kilka dodatkowych goli.

Nie zawiodła Wisła Puławy, która pokonała 3:0 Polonię Bytom i powiększyła o kolejne trzy punkty przewagę nad Stalą Stalowa Wola. Drużyna z Podkarpacia zakończyła rok premierową porażką na swoim stadionie, a jej pogromcą został Radomiak Radom.

Spotkanie w Stalowej Woli bardzo dobrze rozpoczęło się dla Radomiaka. W 13. minucie fatalny błąd popełnił Krystian Wrona, który źle wybił piłkę przed własnym polem karnym, a po chwili Leandro wpakował piłkę do pustej bramki. Stal chwilę wcześniej mogła objąć prowadzenie, ale Michał Mistrzyk zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany w polu karnym.

Gospodarze po raz kolejny mieli problemy z Leandro, który w pierwszym meczu w Radomiu zdobył dwa gole dla Radomiaka, a w Stalowej Woli otworzył wynik spotkania i co chwilę nękał obronę zielono-czarnych. Stalowcy dali się wyszumieć gościom i po kilku minutach od straty gola doszli do głosu. Zielono-czarni do przerwy mieli kilka okazji na zmianę wyniku, ale ani Mateusz Kantor, ani Tomasz Płonka nie byli w stanie wykorzystać swoich dobrych sytuacji.

Stal zaczęła niemrawo drugą połowę, ale z minuty na minutę musiała mocniej dążyć do odrabiania strat. W 63. minucie gospodarze mieli wyborną okazję na wyrównanie, ale Płonka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Radomiaka. W 68. minucie Stal zdobyła gola. Błąd obrony gości, Maciej Wasilewski zderzył się z własnym bramkarzem i do wypuszczonej piłki dopadł Przemysław Oziębała i wpakował piłkę do siatki.

Jak się okazało, to nie był koniec emocji. Worek z bramkami się rozwiązał i w 70. minucie po wrzutce Bartosza Sulkowskiego głową do siatki trafił Maciej Świdzikowski. W 74. minucie Dawid Przezak wyrównał pięknym strzałem z rzutu wolnego, a cztery minuty później duet Sulkowski-Świdzikowski znów dał prowadzenie gościom.